Суд Європейського Союзу анулював старі санкції проти президента-втікача Віктора Януковича та його сина Олександра від 2019 року через відсутність достатнього юридичного захисту для обох осіб. Ці санкції передбачали замороження активів Януковича та його сина на території країн ЄС.

Політолог Максим Джигун каже, що “це не новина, оскільки скасування санкцій з оточення Януковича та його авторитарного режиму відбувається протягом тривалого часу”.

Згадайте рішення про скасовування санкцій з Азарова, Табачника й інших міністрів, які працювали в уряді Азарова. І цей процес відбувається не перший і не другий рік.

Починаючи з 2018 року поступово європейські інституції відмовляються від тих санкцій і це, на жаль, логічно. Україна зі свого боку не робить достатньо для того, щоб тих людей засудити, повернути в Україну та дати їм відповідне покарання,– каже експерт.

За словами Максима Джигуна, всі санкції, які накладаються, – це “радше політична, а не юридична історія”. Це знак солідарності європейських організацій і інституцій з Україною, каже експерт.

Коли це питання було вкрай актуальним і Україна тиснула на Захід, щоб вони були солідарними, то вони приймали відповідні рішення. Україна виходить з фокуса європейців і вони розуміють, що для них це питання не є пріоритетом,– додав політолог.

Джигун зазначає, що у випадку, коли держава Україна не доводить справи до логічного завершення, то “ЄС вони тим більше не потрібні”.

Я думаю, що ця тенденція буде продовжуватися, якщо Україна не зможе довести того, що це питання честі й гідності для нас. Не останню роль тут грають і політичні процеси в Україні, які відбуваються: боротьба з корупцією, очищення різних гілок влади, судова реформа,– розповів політолог.

В чому небезпека прецеденту?

Таке рішення суду ЄС може бути дуже небезпечним. Про це в ефірі 24 каналу повідомив експерт з питань правової політики Максим Костецький. За його словами, таке рішення може бути викликаним як прецедент для скасування усіх інших рішень Ради ЄС по санкціях щодо колишніх українських топпосадовців.

Йдеться, зокрема, не лише про поплічників Януковича, а й безпосередньо про свіжі санкції проти Януковича.

Небезпека, відповідно до цього рішення, є дуже серйозна. Проблема в тому, що вперше з’явився прецедент рішення Європейського суду, яким скасували рішення Ради ЄС про запровадження санкцій проти українських колишніх посадовців,– каже Костецький.

“Санкції поступово знімалися, гроші їм верталися. А в Україну практично нічого не було повернуто з того, що було награбоване, вивезене за кордон. Ці кошти були заморожені й чекали вирішення по суті в судах. Зараз все це повертається грабіжникам. Це чергова ганьба української влади й суду. Це така гра в піддавки, якою в Україні займаються відносно колишніх корупціонерів вже дуже багато років”, – додав експерт.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.