Володимир Зеленський звернувся до спікера Верховної Ради та прем’єр-міністра щодо петиції про кримінальну відповідальність за примусову вакцинацію. Президент закликав чиновників опрацювати рекомендації звернення.

Відповідь глави держави була оприлюднена на його сайті у суботу, 23 жовтня.

Зеленський зазначає, що, за українським законодавством, громадяни зобов’язані піклуватися про своє здоров’я і «не шкодити здоров’ю інших громадян, а також у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення».

Про це йдеться у відповіді глави держави на петицію від 12 серпня № 22/121610-еп

«Передбачено, що стосовно окремих особливо небезпечних інфекційних захворювань можуть здійснюватися обов’язкові медичні огляди, профілактичні щеплення, лікувальні та карантинні заходи в порядку, встановленому законами України (частина друга статті 30 Основ законодавства України про охорону здоров’я)», — йдеться у його відповіді.

Президент пояснив, що для запобігання поширенню інфекційних захворювань закон передбачає обов’язкову вакцинацію працівників окремих професій, виробництв та організацій.

«У разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення небезпечної інфекційної хвороби на відповідних територіях та об’єктах можуть проводитися обов’язкові профілактичні щеплення проти цієї інфекційної хвороби за епідемічними показаннями», – сказав він.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законом, – зазначили в Офісі президента.

«З огляду на зазначене, я звернувся до голови Верховної Ради з проханням організувати обробку викладених у петиції пропозицій і проінформувати про результати», — заявив Зеленський.

З аналогічним листом він звернувся також до глави уряду Дениса Шмигаля.