У Києві почалися запеклі акції протесту руху SaveФОП. Воно представляє малий бізнес і вимагає скасування ряду законів, які ускладнюють життя спрощенців.

Зокрема – про розширення використання касових апаратів і звуження категорій, що мають право на спрощенку. Також підприємці вимагають припинити перевірки бізнесу і скасування драконівських норм карантину без значних компенсацій.

Силовики продовжують брати в кільце протестуючих через що знову почалися зіткнення.

Поліція застосовує сльозогінний газ.

Протестуючі поводяться рішуче, б’ються з силовиками, палять фаєри, петарди, димові шашки.

Силовики хочуть розділити натовп, вони створюють коробочки, щоб люди не могли переміщатися з одного боку площі в іншу.

Рух автотранспорту по вулиці Хрещатик перекрито.

Організатор протесту Сергій Доротич заявляє про десятки постраждалих. Він звернувся до президента Володимира Зеленського від імені протестуючих.

«Звертаюся до вас як до гаранта конституції, припиніть свавілля і знущання над народом України, які зараз відбуваються тут на Майдані Незалежності», – заявив Доротич.

“Ситуація на Майдані виходить з-під контролю. Висаджують шумові гранати і розпилюють газ, є травмовані. Протестуючі” відповідають взаємністю “- в хід йдуть палиці і димові шашки. Вони намагаються ставити намети, але їх тут же забирають.

Хрещатик на зараз перекритий, а зіткнення тривають. При цьому мітингувальників правоохоронці беруть в кільце, мета – не допустити встановлення табору з наметами на Майдані Незалежності.

Чи початок це нового майдану? Вважаємо, що ні. Це мотивована і організована політична акція, яка не знайде масової підтримки і розрахована на картинку “, – пише” Клименко-Тайм “.

“Доротич заявив, що установка наметового містечка саме на Майдані – це символічний жест, так як вони втомилися просто так страйкувати протягом року.

Звучать звинувачення в бік Данила Гетманцева. Доротич назвав акцію протесту – політичним протистоянням. Кілька наметів все-таки встигли розгорнути, а ті, що відібрали правоохоронці, учасники протесту вимагають повернути, так як вони на балансі організації SaveФОП “, – пишуть” Вести “.

“У одного з учасників протесту через зіткнення почалися проблеми з серцем.

Його відвели під руки і дочекалися медиків, які прибули практично одночасно і забрали людину на ношах “, – коментує PavlovskyNEWS.