Російська Федерація продовжує здійснювати терористичні акти проти цивільного населення та критичної інфраструктури України, використовуючи бойові безпілотники іранського виробництва.

Про це йдеться у заяві МЗС України,

Лише за останній тиждень РФ завдала понад сотню ударів іранськими дронами-камікадзе по житлових будинках, електростанціях, очисних спорудах, мостах та дитячих майданчиках в низці українських міст. Загинули та отримали поранення десятки людей, зокрема діти. Постраждала третина енергетичної інфраструктури України. Пошкодження отримали будівлі двох дипломатичних установ у Києві.

Надання зброї для ведення загарбницької війни в Україні та вбивства українських громадян робить Іран співучасником злочину агресії, воєнних злочинів та терористичних актів Росії проти України.

Закликаємо Тегеран негайно припинити постачання будь-якої зброї Росії. В іншому випадку Іран та його керівництво нестиме найсуворішу відповідальність, у тому числі в рамках міжнародних судових процесів щодо злочинів Росії проти України.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сьогодні також звернувся до міністрів закордонних справ держав-членів Європейського Союзу із закликом накласти санкції на Іран за допомогу Росії здійснювати терор проти українців. Жорсткі санкції проти Ірану набувають особливої актуальності на тлі повідомлень про наміри іранської сторони передати Росії балістичні ракети «земля-земля» для їхнього використання у війні проти України.

Україна вживатиме всіх доступних заходів задля захисту цивільного населення, суверенітету та територіальної цілісності від зовнішньої агресії в рамках втілення невід’ємного права на самооборону відповідно до Статуту ООН.

Директор Центру Близькосхідних досліджень Ігор Семиволос не виключає, що історія з іранською допомогою Росії може стати поворотним пунктом щодо Ізраїлю до війни в Україні.

“Цілком можливо, що ми зможемо отримати хоч якусь зброю від ізраїльтян. Я особисто не особливо вірю, що вони готові одразу розпочати постачання потужного озброєння. Але вважаю, що є шанси на те, що Ізраїль активніше співпрацюватиме з українською стороною в розробці протидії атакам іранських дронів”, – зазначає експерт виданню Коментарі.

Ну а питання мінімізації загроз ракетних ударів, на його думку, нам, схоже, доведеться вирішувати якимось іншим чином. Найкраще рішення – отримати американський зенітний ракетний комплекс “Петріот”.

“Заяви про необхідність підтримки України з боку міністра у справах діаспори Ізраїлю – це, звісно, добрий сигнал. Але слід розуміти, що він не відповідає за цей напрямок. До того ж, цьому уряду залишилося недовго, – наголошує Ігор Семиволос. – Є побоювання, що до влади знову прийде Нетаньяху. А він – опортуніст, який може серйозно ускладнити нам життя, бо може хитнутися як в один, так і в інший бік. Його контакти з Путіним загальновідомі”.

Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілля Куса вважає, що у відповідь на іранську допомогу росіянам США та їхнім союзникам, включаючи Ізраїль, можуть нарощувати військову допомогу Україні.

“Я не відкидаю, що так і буде. Щоправда, поки що не зрозуміло — як саме і що саме передаватимуть. Крім того, слід розуміти, що заяву міністра у справах діаспори не можна вважати позицією всього уряду. Воно є коаліційним, до нього входять сім різних партій”, – наголошує Ілля Куса.

До того ж, продовжує він, незабаром нові вибори, від яких, швидше за все, залежатиме, яку Ізраїль позицію займе в результаті.

“Якщо до влади прийде Нетаньяху, я не виключаю, що позиція Ізраїлю щодо російсько-української війни залишиться обережною і досить обмеженою, оскільки він має особисті та тісні стосунки з Путіним та російськими політичними елітами. Тож жодних висновків із заяви вказаного міністра робити не можна, – упевнений експерт. – Найважливіше – які політичні розклади будуть після виборів”.