Голова словацького уряду обіцяє максимальну підтримку на шляху України до ЄС.

Як повідомляє “Європейська правда” із посиланням на actuality, про це Едуард Гегер заявив, коментуючи свій візит до Києва.   

“Україна потребує кожного союзника та допомоги з боку демократичного світу. У Києві я також висловив нашу підтримку, тому що ми розуміємо, що вони також борються за нас і наші цінності, демократію та свободу”, – заявив прем’єр.

За його словами, країна готова тиснути на інших членів ЄС, щоб прискорити набуття Україною статусу кандидату, а згодом – і повноцінного членства у ЄС. Також, за словам Гегера, Словаччина запропонувала Україні допомогу з ремонтом військової техніки та експортом пшениці.

Нагадаємо, словацький прем’єр відвідав Київ у п’ятницю, 8 квітня, разом із головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн та головою дипломатії ЄС Жозепом Боррелем.

А у Києві Гегер повідомив про надання Україні системи ППО С-300, які були на озброєнні його країни.

“Я хотів би підтвердити, що Словаччина надала Україні систему протиповітряної оборони С-300. Український народ мужньо захищає свою суверенну державу і нас також. Наш обов’язок – допомагати, а не стояти осторонь і не залишати без уваги втрати  людських життів під час агресії Росії”, – написав глава словацького уряду.

Минулого місяця Словаччина попередньо погодилася надати Україні дивізіон С-300 для захисту від російських авіаударів. ці комплекси досі були основою національної системи ППО. Умовою Братислави було отримання заміни від держав НАТО, щоб захистити свій повітряний простір.

Згідно з двома джерелами, Словаччина, один із трьох союзників НАТО, у яких є такі системи оборони, хоче отримати гарантії того, що ці системи будуть замінені негайно.

Якщо країна надасть свої С-300, то, можливо, отримає зенітно-ракетний комплекс Patriot американського виробництва, щоб заповнити потенціал, від якого вона відмовляється.

Німеччина та Нідерланди вже публічно заявили, що спрямовують до Словаччини системи Patriot. Але інтеграція нової комплексної системи ППО в існуючу військову архітектуру країни, а також навчання її сил використанню може зайняти час, попередило одне з джерел, знайомих із цим питанням.