У п’ятницю, 28 лютого, президент України Володимир Зеленський провів зустріч з представниками провідних українських медіагруп. З ними він обговорював питання розкодування українських телеканалів, які припинили безкоштовне супутникове мовлення з кінця січня 2020 року.

Про це повідомила прес-служба Офісу президента.

За словами Володимира Зеленського, питання телемовлення стосується не тільки бізнесу, а й стратегічною захисту інформаційної безпеки України. Внаслідок кодування сигналу не всі українці можуть вільно переглядати більше 20 головних телеканалів. Також президент заявив, що в його офіс дзвонять тисячі українців, які після кодування каналів не можуть дивитися.

“Особливо це стосується регіону уздовж контактної лінії і тимчасово окупованих територій”, – заявив глава держави. При цьому Зеленський додав, що українці там замінюють закодовані канали російським радіо і телебаченням, які “мають дуже потужний сигнал і на контрольованих територіях”.

“Крім того, тоді вони” глушили “наш сигнал військової апаратурою. А зараз, мені здається, навіть не потрібно використовувати технічні засоби і гроші, щоб глушити, – ви самі відключилися”, – сказав Зеленський.