Мені б хотілося, щоб за жодним з президентів не було хвостів, які можна було б розцінити як злочин. Про це написав перший президент України Леонід Кравчук у своєму авторському блозі на “НВ”.

Кравчук зазначив, що інститут президенства формувався, коли він був головою Верховної Ради. Тоді було багато дискусій і роздумів, чи готова Україна до цього?

“Я думаю, що тоді зіграв роль приклад Росії. Коли там обрали президентом Бориса Єльцина, українські політики одразу ж заявили, що Україні потрібен президент. Але скажу відверто — моя позиція була відмінною, я вважав, що Україні потрібна парламентська держава. Тому й зараз, коли я чую оцінки президенства Януковича чи Ющенка, я незадоволений висновками. Правдивими чи неправдивими є підстави для цих висновків — може вирішувати тільки суд. Але вони кидають велику тінь на інститут президенства України. І така тінь залишилася й від президента Порошенка”, – пише Кравчук.

Перший президент зазначив, що знає про звинувачення у бік Порошенка, проте не може стверджувати правда це чи ні.

“Вважаю, що незалежно від того, хто ти є – президент, прем’єр-міністр, народний депутат — посада не має значення, якщо правоохоронні антикорупційні органи аргументовано довели дійсність фактів обвинувачення. Варто не просто говорити про це у ЗМІ, а дати можливість довести це в суді. Суд — єдина у демократичному суспільстві система, яка може винести вирок”, – зазначає Леонід Макарович.

Варто дати можливість об’єктивно проаналізувати, зібрати всі факти і подати на розгляд, якщо треба спочатку до Верховної ради, а потім до суду. Я, звичайно, не хотів би серйозних поворотів, бо коли вже кілька з шести президентів мають заплямовану репутацію — це працює негативно для всіх. Мені б хотілося, щоб за жодним з президентів не було хвостів, які можна було б розцінити як злочин. Але ніхто з президентів не повинен мати якийсь імунітет, щоб його не розглядала правоохоронна система, прокурор чи слідчий, коли для цього є підстави. Всі перед законом рівні. І Петро Олексійович теж.

За 25 років після мого президенства мене вже розглядали десятки разів. Навіть говорили, що я маю хатинку у Швейцарії, я звертався до тих, хто це говорив: «Я куплю вам квитки — туди й назад. Їдьте та знайдіть там у реєстрі Кравчука Леоніда Макаровича, скільки у нього квадратних метрів, скільки будинок коштує. Якщо знайдете, я вам його одразу подарую та відшкодую усі ваші витрати на поїздку». Проте жодного бажаючого не знайшлось”, – йдеться у блозі Кравчука.

Екс-президент також підсумував, що він абсолютно спокійний, адже знає, що сам особисто ні в яких корупційних схемах участі не брав.