Президент Володимир Зеленський у День волонтера відзначив державними нагородами українців, які допомагають армії та займаються благодійністю.

Відповідний указ Зеленського опублікували на сайті президента 5 грудня. У своєму фейсбуці глава держави подякував волонтерам і відзначив, що у них – найбільше серце.

Щодня ви допомагаєте нашому війську та всім, хто цього потребує. Ваша праця зміцнює віру в людську доброту, небайдужість і милосердя. Дякую за все, що ви робите,– написав Президент.

Як відомо, Зеленський нагородив 25 волонтерів.

Зокрема, трьох волонтерок – орденом княгині Ольги 3 ступеня, волонтера Віталія Дейнегу – Хрестом Івана Мазепи.

Серед нагороджених, є відомий український ведучий та волонтер Сергій Притула, співак та волонтер Тарас Тополя. Їх президент нагородив орденом “За заслуги” III ступеня – “за громадянську мужність, вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху, зміцнення обороноздатності та безпеки української держави, активну благодійну і гуманістичну діяльність”.

Також у переліку значиться голова ВО “Пласт” Станіслав Андрійчук й волонтер і організатор благодійного фонду “Повернись живим” Віталій Дейнега.

Окрім цього варто додати, що президент України Володимир Зеленський відзначив внесок волонтерського руху в розбудову української армії.

Під час виступу з нагоди 28-ї річниці Збройних сил України Глава держави заявив, що робота волонтерів є однією зі складових міцного фундаменту українського війська та символом згуртованості нації.

«У єдності країни – наша сила. І сьогодні я не можу не згадати тих, хто став безпосереднім учасником розбудови українського війська. Це – наші волонтери», – сказав Президент.

Володимир Зеленський подякував волонтерам за їхню роботу, спрямовану на зміцнення обороноздатності армії.

«Ми дякуємо волонтерам за їхню велику та важливу справу, за кожен переданий армії бронежилет, тепловізор, аптечку й не менш важливі дитячі малюнки з побажанням «Повертайся живим», – зазначив він.

Також нагадаємо, що у Києві вручили волонтерські премії 2019 року. Церемонія відбувається щороку 30 листопада – у день, коли після кривавого розгону студентів на Майдані їм почала надходити перша доброчинна допомога. Цьогоріч номінантів понад сотню: донори, зоозахисники, ті, хто допомагає фронту і реабілітує поранених. Лауреатів двоє – Катерина Приймак і Віталій Андрієць.