Верховний Суд вирішив звернутися до Конституційного суду України, щоб з’ясувати, чи можна притягати президента Зеленського до адміністративної відповідальності.

Про це йдеться в повідомленні Верховного Суду.

Справа стосується відвідин Володимира Зеленського кафе в Хмельницькому під час жорсткого карантину.

Повідомляється, що Верховний Суд просить роз’яснити норми ст. 105 Конституції України щодо можливого притягнення президента до відповідальності за адміністративне порушення, вчинене під час виконання повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 105 Конституції, президент користується правом недоторканності, а рішення КСУ від 2003 року представив тлумачення тільки в “кримінальному аспекті”. Зокрема, недоторканність не може бути скасована шляхом відкриття кримінальної справи та судового переслідування. Крім того, президента не можна притягнути до кримінальної відповідальності, а усунути можна лише за процедурою імпічменту.

Разом з тим у Верховному Суді вважають, що президент є суб’єктом окремих адміністративних порушень. Він потрапляє під дію антикорупційних вимог, порушення яких є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності.