Президент України Володимир Зеленський доручив створити для переселенців з Криму “місто-сад” в Херсонській області, на пункті пропуску “Чонгар”.

Як повідомили в Офісі глави держави, про це йшлося під час його зустрічі з постійним представником президента в Автономній Республіці Крим Антоном Кориневичем і його заступниками Дариною Свиридовою і Тамілою Ташевою.

Зокрема, Зеленський попросив повідомити про те, яку допомогу він може їм надати, а також зазначив, що хотів би отримувати інформацію про ситуацію в Криму безпосередньо від людей, які там перебувають.

“Якщо не своїми очима, то очима людей, що живуть у Криму. Щоб вони давали нам інформацію і щоб ми могли через вас її отримувати”, – сказав президент.

Крім того, глава держави заявив, що в Херсонській області планується побудувати містечко для переселенців з Криму, серед яких понад 500 сімей кримських татар. Відповідних домовленостей було досягнуто під час його зустрічі з президентом Туреччини.

“З вашого боку потрібні комунікація і контроль”, – підкреслив глава держави.

Також, за його словами, на контрольному пункті в’їзду-виїзду “Чонгар” буде створено “спеціальний хаб з розвиненою інфраструктурою для комфортного перетину адмінкордону, побудовані якісні дороги і забезпечено транспортне сполучення”.

“Моя ідея в тому, щоб вони побачили, як ми ставимося до людей, до кримчан. Ти приїжджаєш, а тут – “місто-сад”. Відчуваєш різницю, адже тут все на вищому рівні: заправка, школа, дитсадок, будинки”, – зазначив Зеленський і закликав Кориневича просувати цей проєкт.

Президент також акцентував увагу на важливості реалізації програми, що спрощує навчання дітей з окупованих територій в українських вузах: “Щоб відразу на КПВВ вони отримували всі документи і знали про можливість вступити в будь-який вуз”.