Продаж безпілотників США MQ-1C Grey Eagle Україні начебто призупинено.

США нібито призупинили продаж безпілотників Grey Eagle Україні через побоювання американської влади, що дрони можуть потрапити до рук російських військових.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела.

За словами двох джерел, знайомих з питанням, план адміністрації Джо Байдена з продажу Україні чотирьох великих бойових безпілотників MQ-1C Grey Eagle, які можуть бути озброєні ракетами Hellfire, було припинено.

Згідно з інформацією агентства, операцію з продажу секретного обладнання для спостереження було відхилено через рекомендацію Управління з безпеки оборонних технологій Пентагону, якому доручено охороняти дорогі технології. Модель БПЛА MQ-1C Grey Eagle відносять саме до таких.

Заперечення проти експорту бойових безпілотників виникло через побоювання, що радар та обладнання для спостереження на них можуть створити загрозу безпеці Сполучених Штатів, у випадку потрапляння до рук військових РФ. Наразі рішення про потенційне укладення угоди з Україною розглядає Пентагон.

Додамо, Grey Eagle  є технологічним стрибком, тому що він може літати до 30 і більше годин в залежності від своєї місії і може збирати величезні обсяги даних для розвідувальних цілей.

Grey Eagle  – армійська версія більш широко відомого безпілотника Predator, також може нести до восьми потужних ракет Hellfire. Вони коштують 10 мільйонів доларів кожен.

Продаж має велике значення, оскільки вперше виводить на поле бою проти Росії передову багаторазову американську систему, здатну завдавати численних ударів на великій відстані.