Обов’язки мера Харкова після смерті Геннадія Кернеса виконуватиме Ігор Терехов. Про це заявила прес-секретар Кернеса Тетяна Грузинська в коментарі “Сегодня”.

“Згідно із законом під час відсутності мера міста його обов’язки виконує секретар міськради. В даному випадку – це Ігор Терехов”, – сказала Грузинська.

Те ж саме заявила Ольга Айвазовська, голова Громадянської мережі ОПОРА.

Про Харків та Геннадія Кернеса. Закон про місцеве самоврядування визначає, що у разі звільнення з посади міського голови у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті, повноваження міського голови здійснює секретар відповідної міської ради. Оголошення позачергових виборів – питання, яке лежить у площині відповідальності парламенту та може бути розтягнуте в часі на роки, що демонструвала неодноразова практика. Тож, поки функції міського голови є кому виконувати і є консенсус місцевих еліт щодо цього, не факт, що вибори міського голови Харкова відбудуться найближчим часом.

Не пізніш як на п’ятнадцятий день після смерті міського голови особа, яка на цей час здійснює повноваження міського голови, звертається до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів.

Таке клопотання розглядається Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень відповідного голови.

На практиці, відсутня відповідальність колегіального органу парламенту за непризначення дати і подекуди процедура не була виконана роками.

Нагадаємо, що на місцевих виборах 25 жовтня Геннадій Кернес отримав 60,34% голосів виборців. На другому місці опинився представник “Опозиційної платформи” Олександр Фельдман, який набрав 14,32% голосів. Третє місце зайняв екс-губернатор Олексій Кучер з результатом в 7,24% голосів.

Значення смерті Кернеса аналізує телеграм-канал “Політика Країни”.

“У політичному плані смерть Кернеса для Харкова означає наступне:

1. Харківська міськрада після отримання інформації про смерть мера призупиняє його повноваження достроково.

2. Виконуючим обов’язки мера стає секретар міськради Ігор Терехов (права рука Кернеса).

3. Рада повинна призначити нові вибори мера протягом 90 днів після припинення його повноважень. Але, як показує практика, цей термін може бути набагато довше “.