Ідея з “референдумом” на Херсонщині провалилася, тому зараз колабораціоністи розганяють фейк про те, що вони начебто й не збиралися його проводити.

Про це у Фейсбуці повідомив голова облорганізації Комітету виборців України (КВУ) Дементій Білий.

“Чому колабораціоністи у Херсоні від учора розганяють фейк про те, що вони “й не збиралися проводити референдум”? Дуже просто. Вони не змогли організувати цей “референдум”, – написав Білий.

Він зазначив, що бюлетені можна надрукувати та розвести на БТРах чи “Тиграх” під охороною автоматників. Але для організації голосування потрібно багато комісій. А людей в ці комісії повинен хтось направити – партії чи громадські організації, чи ради депутатів. Невеличкої “купки зрадників”, яких за два місяці окупації вдалося завербувати окупантам, явно недостатньо для цього складного процесу, наголосив керівник облорганізації КВУ.

За його словами, без членів комісій, без чиновників, які мають хоч якісь списки виборців, без агітаторів, які будуть розказувати, що “треба брати участь у голосуванні”, без засобів масової інформації, інформаційних плакатів – “без всієї цієї купи народу неможливо організувати хоча б якесь подобіє голосування”.

Тисячі російських військових з автоматами та в балаклавах не зможуть відірвати від бойових дій, щоб вони по всіх селах та містах області видавали бюлетені, а потім рахували голоси, написав Білий.

А найголовніше, за його словами, це те, що абсолютна більшість мешканців області вороже ставиться до ідеї з “хнр”.

“Ось тому колабораціоністи й “розганяють” фейки, що вони “не збиралися”… Бо вже знають, що ідея з “референдумом” на Херсонщині провалилася із тріском. Херсонщина – це Україна”, – наголосив він.

Білий також підкреслив, що для референдуму немає жодних правових підстав ні в українському законодавстві, ні в законодавстві країни-агресора, ні в міжнародних документах. І ця процедура була б фікцією й не мала б жодних правових наслідків.

Окрім того, в окупаційної влади РФ в Херсонській області немає “масовки”, щоб зняти в Херсоні так званий “референдум” про створення “Херсонської народної республіки”.

Російським загарбникам бракує ресурсів, щоб втілити свої плани щодо проведення “референдуму”.

Про це заявив Юрій Соболевський, перший заступник голови Херсонської обласної ради.

“У них немає підтримки ні від населення, ні від місцевого самоврядування. Вони не зможуть зробити навіть щось подібне на “референдум”, тому що це відкриття дільниць, підготовка списків виборців, тобто дуже велика робота, яку вони організаційно не зможуть у майбутньому зробити на Херсонщині. Шоу — можливо. Я не здивуюсь, якщо вони це шоу будуть знімати у Криму або у будь-якій іншій області. У Херсонській області зараз щось зняти буде проблема, тому що потрібна значна кількість людей. У них немає цього”, — зазначив перший заступник голови облради.

Соболевський також розповів, що росіяни не можуть ввести рублі на тимчасово окупованій території.

“Вони дуже цього бажають, але зрозумійте: все, за що вони беруться, все виходить у них фейл на фейлі. А враховуючи те, як поводяться ці люди, я вважаю, що більшість з тих рублів вони вкрадуть ще до того, як доправлять до Херсонської області, – зазначив Соболєвський.