Колишній генеральний прокурор намагається повернути речі, які з його будинку під Києвом потрапили в Національний художній музей.

Про це повідомила українська журналістка Анна Бабинець. Вона з'ясувала, адвокати екс-прокурора засипають скаргами Мінкультури з вимогами повернути чиновнику речі, серед яких картини, ікони, яйця Фаберже, статуетки, монети та книги ("Евангелие Напрестольное" 1862-го року, "Триодь Цветная" 1604-го року та інші).

"Вони (адвокати) посилаються на повідомлення у пресі. Згідно до них, активісти принесли ці речі. З їхніх слів, вони були нібито з будинку екс-генерального прокурора Пшонки. Був складений опис цих речей і вони були прийняті на, підкреслюю, тимчасове зберігання. Тобто, на сьогоднішній день стоїть питання, де надалі будуть зберігатися ці речі, і питання їхньої художньої цінності",– прокоментувала ситуацію міністр культури Тамара Мазур.

У міністерстві розповіли, коли справа дійшла до суду, адвокат Пшонки на засіданні не з'явився. Водночас він так і не надав жодних доказів того, що ці речі є власністю екс-прокурора.

"Проблема в тому, що у скаргах взагалі не зазначається, про які предмети йде мова. І не надаються будь-які правовстановлюючі документи",– каже Мазур.

Додамо, що інтереси Пшонки представляє єнакієвський адвокат Олексій Калінніков, якого екс-прокурор найняв у травні 2014-го року.

 

 

Джерело: УП