Народний депутат Антон Яценко, який минулого тижня увійшов до складу фракції «Батьківщина», висловив неповагу до державного символу. Коли в Уманській міській раді заграв гімн України, присутній там Яценко демонстративно не встав та продовжував щось роздивлятися у смартфоні.

На відео, яке поширюють у фейсбуці видно, як Яценку навіть роблять з цього приводу зауваження, однак він не реагує на нього та продовжує сидіти.

18 травня стало відомо, що Антон Яценко увійшов до складу фракції «Батьківщина».

Яценко є нардепом чотирьох скликань Верховної Ради. У 2007 році він пройшов до парламенту за списками «Батьківщини». З 2012 року обирався по виборчому округу №200 на Черкащині: у 2012 році – від Партії регіонів, у 2014 та 2019 роках – як самовисуванець.

Цей нардеп був відомий через корупційну схему у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості, яка була відома як «майданчики Яценка», пише «Українська правда».

Схема з’явилася після ухвалення бюджету на 2018 рік. Тоді всіх продавців або покупців нерухомості зобов’язали звіряти ціни на нерухомість з електронною базою Фонду державного майна, щоб унеможливити заниження оціночної вартості об’єктів.

Пізніше з’явилися перші компанії-посередники, які забезпечували доступ до електронної бази Фонду держмайна бази. Їх назвали «авторизованими електронними майданчиками». Всі ці посередники, ймовірно, мали одного бенефіціара і були пов’язані з депутатом Антоном Яценком.

А ось екс-нардеп і лідер Громадського руху “Рідна країна” Микола Томенко вважає, що за таку зневагу до українського гімну нардепа Яценка мають позбавити мандата. Про це політик написав у своїй авторській колонці на “Главкомі”:

Нардеп Яценко офіційно складав присягу в якій обіцяв: «Присягаю додержуватися Конституції України та законів України…»

ЗНЕВАГА до державних символів – це, щонайменше, ПОЗБАВЛЕННЯ депутатського мандата!

Нещодавно на засіданні Уманської міської ради народний депутат Антон Яценко демонстративно й зневажливо проігнорував ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ!

Нагадаю, як співавтор змін до статті 338. Наруга над державними символами Кримінального кодексу України, що:

«Публічна наруга над…державним Гімном України карається штрафом до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років.»

Також нагадаю, що йдеться про дії НАРОДНОГО ДЕПУТАТА, який ОФІЦІЙНО складав присягу в якій обіцяв:

«ПРИСЯГАЮ додержуватися Конституції України та законів України…»

З огляду на це, вимагаю від Генерального прокурора України Ірини Венедіктової відкрити кримінальну справу щодо дій народного депутата Антона Яценка на підставі статті 338 Кримінального кодексу України.

Переконаний, що народний депутат, який ПУБЛЧНО демонструє ЗНЕВАГУ до ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ повинен бути, щонайменше, позбавлений депутатського МАНДАТА!

П.С. НАРУГА – це образливе ставлення, демонстрація зневаги, грубе знущання…

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.