Британська розвідка дізналась, що може стояти за відмовою Путіна штурмувати “Азовсталь”.

За оцінками британської розвідки, президент РФ Володимир Путін заявив про блокаду “Азовсталі” із захисниками Маріуполя замість штурму через те, що вважає доцільнішим перекинути російські сили з міста на інший напрямок, тоді як штурм означав би великі втрати.

Про це йдеться у щоденному огляді британської розвідки про війну в Україні, який публікує Міністерство оборони Британії.

“Рішення Путіна заблокувати “Азовсталь” ймовірно вказує на прагнення стримувати український спротив у Маріуполі та вивільнити російські сили для залучення в іншому місці на сході України. Повноцінний штурм заводу російськими військами очікувано призвів би до великих втрат серед росіян, ще більше знижуючи їхню боєздатність”, – зазначають в огляді.

На східному фронті тривають бої з обстрілами із важкого озброєння, росіяни намагаються просуватися в районі Красного Лиману, Бугаївки, Барвінкового, Лиману і Попасної для реалізації своїх планів на цьому напрямку.

“Попри те, що росіяни змінили пріоритет, вони все ще потерпають від наслідків втрат, яких зазнали на перших етапах конфлікту. Намагаючись налагодити становище своїх виснажених військ, вони почали перекидають проблемну техніку у Росію для ремонту”, – додають у повідомленні розвідки.

Додамо, президент США Джо Байден констатує, що глава Росії Володимир Путін не зміг реалізувати свої амбіції загарбника української території.

Про це він заявив на своїй сторінці у Twitter.

“Путіну не вдалося реалізувати свої грандіозні амбіції на полі бою. Президент Зеленський та його демократично обраний уряд залишаються при владі, а українські збройні сили, до яких приєдналися відважні українські громадяни, запобігли завоюванню Росією їхньої країни”.