На сьогодні українські Повітряні Сили встановили контроль над небом над контрольованою територією України. Бойова авіація противника не заходить у зону дії української ППО та уникає зіткнення в небі з нашими винищувачами.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна сказав Юрій Ігнат, речник командування Повітряних сил ЗСУ.

“На сьогодні бойова авіація противника не заходить у зону дії нашої ППО, так само не вступає у зіткнення з нашими винищувачами, а лише діє там, де підконтрольна тимчасово територія, де вони наситили засобами протиповітряної оборони ту територію. Це йде мова про Донеччину, Луганщину, Херсонську область, схід країни. Вдалося досягти, що ворог зазнав серйозних втрат у перші тижні війни. На сьогодні майже 200 літаків ворога різних типів уражено, понад 150 бойових вертольотів, чимало БПЛА та крилатих ракет”, – сказав він.

За його словами, це відчутні втрати ворога, оскільки це сучасні літаки, пілоти яких або загинули, або отримали поранення. Саме тому, за словами Ігната, ворог змінив тактику дій і кілька тижнів уже не входить у повітряний простір, який контролює Україна.

Речник наголосив, що досягти цього Повітряним силам України вдалося ціною важких боїв у повітрі і на землі після 24 лютого, коли розпочалося повномасштабне вторгнення в Україну.

Додамо, центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України закликає напередодні та під час 8 – 9 травня бути особливо уважними до сигналів повітряної тривоги.

“Оскільки російські війська не можуть похвалитися вагомими здобутками на фронті до Дня перемоги, підвищується ризик масованих обстрілів українських міст в ці дні”, – ідеться в повідомленні.

Тому ЦПД закликає особливо уважно реагувати на сигнали повітряної тривоги, а також дотримуватись правил в разі запровадження комендантської години.