Секретар Ради національної безпеки України Олександр Турчинов розповів, що у лютому 2014 року президент Росії Володимир Путін міг відправити танки на Київ.

Таким сценарієм війни Турчинов поділився в інтерв’ю “Цензор.нет“.

Розповідаючи про події в Україні у 2014 році, секретар у РНБО зазначив, що очікуваний 22 лютого виступ Віктора Януковича у Харкові (саме у той день він втік з України) мав би страшні наслідки.

“Це був би найнебезпечніший сценарій, який погрожував цілісності всієї країни. Такий сценарій відкрив би прямий шлях танкам Путіна на Київ. І Путін би заявив, що на прохання Януковича вони заходять, щоб врятувати українців від хаосу і безвладдя”, – заявив Турчинов.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Він додав, що навіть після втечі Януковича в РФ небезпеку силового відновлення Росією “легітимного президента”, згідно з його офіційною прохання, залишалася до моменту інавгурації нового президента.

Також за його словами, Плануючи агресію проти України у 2014 році, президент РФ Володимир Путін не врахував, що головна її сила – український народ. 

"Ситуація була надзвичайно небезпечною, але Україна вистояла. Вони не змогли повторити трагедію окупації України столітньої давності. Мало хто відчуває навіть сьогодні, наскільки ми були тоді на межі катастрофи. І ті, хто стояв на Майдані, ті, хто трималися у Криму і не зрадили своєї Батьківщини, ті, хто пішов добровольцем захищати країну, ті волонтери, які допомагали всім, чим можна, – урятували Україну. Путін усе розрахував, але він не передбачив тільки одного: що головна сила України – це не гроші і не влада, головна сила – це український народ", – сказав він.

Секретар РНБО вважає, що Путін не розраховував на таку швидку самоорганізацію українського народу.

"Він не думав, що в тих умовах – 100 тис. грн на рахунку, повна деморалізація силових органів – ми так швидко зможемо відновити силову складову. Тобто в Росії були переконані, що всю силову вертикаль призначав екс-президент України Віктор Янукович, і поміняти її за день неможливо. Навіть за місяць неможливо", – зазначив Турчинов.

За його словами, Путін розраховував на тлі хаосу й безладдя доправити Януковича в Київ "в армійському обозі".

"Вони думали, ще один-два тижні – і в нас усе розвалиться. Вичікували, готувалися і прорахувалися. Крим став для них капканом, який дав нам виграти час, відновити владу і силовий блок, підготуватися до їхньої військової агресії. Провал їхнього наступу на Донбасі став цьому підтвердженням", – підкреслив Турчинов.