Президент РФ Володимир Путін погрожував Петрові Порошенку економічним тиском, якщо Україна зважиться на імплементацію Угоди про асоціацію з ЄС.

Як повідомляє агентство Reuters, листа такого змісту Путін надіслав Порошенку 17 вересня – в день затвердження плану імплементації асоціації Кабміном.

Згідно з інформацією, Путін пригрозив: якщо Україна почне здійснення хоча б однієї частини торговельної Угоди про асоціацію з ЄС, включаючи зміни національного законодавства для приведення його до європейських норм, це спричинить за собою негайну відповідь РФ.

Прийняття поправок до українського законодавства…буде розглядатися як посягання на домовленість відкласти імплементацію Угоди про асоціацію, що потягне за собою негайні і адекватні застережні заходи з російської сторони,
– повідомив Путін у листі.

Більше того, президент РФ наполягає на зміні угоди про асоціацію.

Ми все ще віримо, що лише систематичне виправлення Угоди про асоціацію, яка бере до уваги повний спектр ризиків російсько-українських економічних зв'язків і російської економіки в цілому, дозволить зберегти торгівлю та економічне співробітництво між Російською Федерацією і Україною,
– цитує агентство Reuters Путіна.При цьому Путін не повідомив, які конкретні заходи і в яких сферах зробить Росія при імплементації Угоди.

Президент РФ зазначив, що наполягає на нових тристоронніх переговорах у форматі ЄС – Україна – Росія щодо виправлення угоди, передає Reuters.

Згідно з інформацією від представників ЄС, Росія хоче прибрати з угоди близько дві тисячі продуктів, що повинні безмитно  поставлятися в Україну, тим самим "розірвавши" Угоду фактично на 25%. При цьому, у неформальних бесідах європейські чиновники, незважаючи на публічні заяви про неможливість зміни договору, відзначають, що "місце для компромісу" з Росією в питаннях асоціації України є.

За підрахунками європейських дипломатів, застосування Росією нових обмежувальних тарифів призведе до втрати близько 3-х мільярдів євро для України, переважно в сфері металургії, вугільної та хімічної промисловості, а також сільського господарства, які наразі найбільше залежать від російського ринку.

 

Джерело: 24 канал‡агрузка...