У Кремлі розглядають можливість ще одного “референдуму”. На цей раз – на Курильських островах.

Про це написав експерт групи Bellingcat Христо Грозев в Twitter. Христо Грозев посилається у своїй заяві на власне джерело в Москві.

Він вважає, що метою цього є легітимізація анексії Криму і перезавантаження відносин із Заходом:

«Все буде відбуватися під суворим контролем, а більша частина території островів залишиться в Росії».

Грозев зазначає, що це повинно підкреслити настрій Москви на нібито самовизначення територій. Тут Кремль спробує продавити версію про те, що “так все відбувалося і в Криму”:

“Для всіх, хто коментує” це не має сенсу, оскільки немає нічого спільного між Курилами і Кримським “референдумом” – ви певно не знаєте, як працює Кремлівська логіка. 

“Ми стоїмо за самовизначення”, “Ми дозволили Курилам відокремитися, отже, ми провели справедливий референдум в Криму”, – пише експерт.

Умова і необхідна вимога до правдоподібності – давно не актуальна у зовнішній політиці Росії:

“Офіційна можливість – це все, що необхідно для того, щоб претендувати на виконання цього сценарію”, – написав він.

Зазначимо, що позиція уряду Японії щодо мирного договору з Росією і приналежності південної частини Курильської гряди не зазнала змін. 

Про це заявив у вівторок на прес-конференції в Токіо генеральний секретар кабінету міністрів Йосіхіде Суга, коментуючи переговори глави японського МЗС Таро Коно з його російським колегою Сергієм Лавровим.

“Юридична позиція нашого уряду залишається незмінною”, — сказав він у відповідь на питання про те, чи вважає Токіо як і раніше острова південної частини Курильської гряди “споконвічними територіями Японії”.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

“На зустрічі в Москві, — зазначив генсек кабінету, — сторони конкретно виклали свої погляди, відбувся серйозний обмін думками. Однак ми домовилися з російською стороною не розкривати зміст переговорів”.

Нагадуємо, представник керівництва МЗС Японії заявив, що японська сторона не відмовлялася від проведення спільної прес-конференції за підсумками майбутньої зустрічі глав МЗС двох країн в Москві, однак вважала її недоречною.