Міністерство економіки й уряд України готують матеріали для звернення у Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Метою його є отримання компенсацій від Росії за наслідки воєнного вторгнення.

Про це повідомляє віце-прем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

“Поки наші Збройні сили героїчно відбивають атаки ворога по всій країні, ми вже працюємо над двома стратегічно важливими кроками для економічної підтримки України. Ми розпочали процес фіксації та оцінки усіх економічних збитків, завданих у результаті нападу Російської Федерації”, – розповіла вона.

Для цього Міністерство економіки вже співпрацює з найкращими українськими економістами з Київської школи економіки, Ukraine Economic Outlook та інших експертних груп. Міністерство закликає міжнародних експертів також долучатися до процесу.

“Для чого це потрібно? Перше: після завершення воєнних дій ми будемо звертатися до наших міжнародних партнерів. Нам потрібна буде фінансова допомога для першочергового відновлення пошкодженої критичної інфраструктури. Друге: держава Україна має усі підстави для звернення у Міжнародний кримінальний суд у Гаазі. Ми будемо вимагати справедливого покарання для Росії за воєнні злочини”, – зазначила міністер.

Вона підкреслила, що держава-агресор заплатить не лише страшну ціну у вигляді знешкодженої техніки та живої сили, а й фінансову ціну за підірвані мости, пошкоджені дороги, розбомблені аеропорти і зруйновані домівки українців.

“Російська Федерація зобов’язана виплатити компенсації та репарації за усі здійснені нею руйнування та вбивства. Агресор має нести не лише моральну, юридичну, а також і фінансову відповідальність за свої дії. Україна робитиме все можливе для цього. Робота триває”, – сказала вона.

Свириденко запевнила, що вся інфраструктура буде відбудована, а Україна повернеться на шлях економічного розвитку.

Також стало відомо, що Євросоюз вирішив заморозити активи російського президента Володимира Путіна та міністра закордонних справ Сергія Лаврова.

Як повідомив у Твіттері Міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич, таке рішення ухвалила Рада Європейського Союзу на рівні міністрів закордонних справ.

“Рада закордонних справ ЄС прийняла другий пакет санкцій, йдеться про заморожування активів включаючи президента Росії та її міністра закордонних справ. Ми підготуємо також третій пакет санкцій”, – зазначив Ринкевич.