НАТО наближається до кордонів Росії: на Банковій вказали на головний прорахунок.

Росія розпочала війну проти України, аби не допустити її вступу в НАТО для “захисту” російських кордонів, але вже до кінця року Швеція та Фінляндія можуть вступити в Альянс.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявляє, що Росія прорахувалася війною проти України, бо НАТО наблизиться до її кордонів “за півгодини їзди від Санкт-Петербурга”.

Про це Подоляк повідомив у Telegram.

“Росія завжди вирізнялася абсурдністю та нелогічністю своїх заяв. Так, ця дивна країна продовжує заявляти, що почала масштабну варварську війну проти України, щоб не дозволити нам вступити в НАТО. “Захистити свої кордони”. Лицемірнішої причини для масового вбивства українців годі шукати. Що ж, після вступу до Альянсу Швеції та Фінляндії, що може відбутися вже в наступні півроку, Кремль отримає НАТО за півгодини їзди від Санкт-Петербурга. І це обов’язкові наслідки, якщо країна не вміє аналізувати ризики”, – заявив Подоляк.

“20 000+ російських солдатів уже загинуло (на сьогодні, бо завтра буде набагато більше). Зруйнована економіка тримається лише на продажу сировини. Хоча й це вже під питанням. Повна політична ізоляція. Вкрай токсична репутація. “Бучанські м’ясники” – це вже вписано в підручники історії. Але “спецоперація” все одно “йде за планом”. Що ж це був за план та хто у здоровому глузді його санкціонував? Багатоходівочка?”, – відзначив Подоляк.

Як повідомлялось раніше, прем’єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон збирається на саміті НАТО у червні подати заявку на вступ своєї країни до Альянсу.

Натомість у Фінляндії розпочалися дебати, внаслідок яких країна може подати заявку на членство в НАТО протягом кількох тижнів.

Стосовно намірів країн вступати до НАТО висловився заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв. 14 квітня він пригрозив, що у разі вступу Швеції та Фінляндії до НАТО Росія почне “зміцнюватися”, зокрема, і за допомогою розміщення ядерної зброї на території Балтійського регіону.

“У такому разі ні про який без’ядерний статус Балтики мови вже не буде”, – сказав він.

Зауважимо, згідно з останніми опитуваннями аналітичного центру ділового життя EVA, 84% фінів вважають Росію “значною військовою загрозою”, що на 25% більше, ніж минулого року, пише YLE.

Лише 6% респондентів заявили, що РФ не становить значної військової загрози. Лише п’ята частина опитаних вважає, що Росія є частиною європейської культури.

За даними EVA, вторгнення Росії в Україну затьмарило сприйняття країни фінами. 74% назвали східного сусіда ненадійним партнером. Ця цифра зросла за рік на 34 процентні пункти.

58% опитаних заявили, що громадяни РФ – приємні люди. Приблизно кожен п’ятий не погодився з цим твердженням, а іншим важко сказати, що вони думають із цього приводу.

Варто зазначити, Фінляндія поряд із сусідньою Швецією історично уникала членства в НАТО, незважаючи на тісний зв’язок із Заходом, прагнучи не провокувати Росію. Проте скандинавська країна має спільний кордон із Росією протяжністю 830 миль і була стривожена вторгненням Путіна в Україну, оскільки вже одного разу зазнавала вторгнення Радянського Союзу в 1939 році.

“Президент Путін зробив серйозну стратегічну помилку, намагаючись чинити тиск під приводом загрози від НАТО, але насправді його дії стали прямою причиною збільшення Альянсу на захід”, – передають журналісти The Times слова високопосадовця.