Президент Росії Володимир Путін заявив, що вони підготували резерв правоохоронців для відправки в Білорусь на проханням Олександра Лукашенка. Використовувати його будуть тільки, якщо ситуація вийде з під контролю. Про це він розповів в відеоінтерв’ю на каналі «Росія 24».

“Олександр Григорович попросив мене сформувати певний резерв із співробітників правоохоронних органів. І я це зробив”, – заявив президент Росії.

Водночас очільник Кремля висловив сподівання, що проблеми в Білорусі будуть вирішувати мирним шляхом. Однак, наголосив, що російські сили не будуть використовувати до тих пір, поки “екстремістські елементи не перейдуть певні кордони, не приступлять просто до розбою, не почнуть підпалювати машини, будинки, банки, захоплювати адміністративні будівлі і так далі”.

“Все-таки в цілому ситуація (в Білорусі – ред.) зараз вирівнюється. І я сподіваюся, що всі проблеми, – а вони, звичайно, є, інакше люди б на вулиці не виходили, це абсолютно очевидна річ – що вони будуть вирішуватися в рамках конституційного поля, в рамках закону і мирними засобами”,– додав Путін.

У той же час Путін підтвердив, що Росія має певні зобов’язання перед Білоруссю в рамках багатосторонніх та двосторонніх угод щодо захисту суверенітету і стабільності і готова їх виконати.

«Немає необхідності щось приховувати. Там є відповідні статті, які говорять про те, що всі держави-члени цих організацій, в тому числі і Союзної держави, там всього дві держави-учасника (Росія і Білорусь), повинні надавати одна одній допомогу в захисті суверенітету, зовнішніх кордонів і стабільності . Там так і написано», – запевнив російський президент.

Нагадаємо, що 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За остаточними даними ЦВК, чинний президент Олександр Лукашенко отримав 80,1% голосів, його основний опонент Світлана Тихановська – 10,1%.

Після оголошення попередніх результатів виборів країну охопили багатотисячні мітинги. Влада республіки зробили спробу жорсткого придушення акцій, що тільки посилило хвилю протестів. По всій країні також почали страйкувати найбільші підприємства, жителі міст об’єднуються в живі ланцюги в знак протесту.