Президент Росії щодня думає як відновити СРСР, розпад якого він вважає найбільшою трагедією минулого століття

Про це під час глобального безпекового форуму Globsec 2015 у Братиславі заявив президент Польщі Броніслав Коморовський.

"Я впевнений, що Путін щодня, як лягає спати, думає: чому розпався Радянський Союз, і чи він може його відновити? Багато росіян також вважають, що це було нещастям, оскільки вони не можуть оцінити переваги іншого шляху розвитку", – наголосив Коморовський.

За його словами, "ключем" до недопущення негативного сценарію розвитку ситуації на Сході і реалізації агресивної політики Росії, крім низьких цін на нафту і рішучої позиції ЄС, є майбутнє України.

"Якщо Україна здійснить втечу на Захід й матиме схожі параметри розвитку економіки, як ми (Польща. – Ред.), то це буде найкращим прикладом для росіян і сподіванням, що вони також бажатимуть так жити", – наголосив Коморовський.


Крім того, до змін у своїй країні, за його словами, росіян заохочуватиме привабливість і заможність західного світу.

Для пересічного росіянина західний світ – це світ багатих. Ми повинні залишатися привабливими, аби наступник Путіна хотів розвивати Росію, а не відбудовувати імперію", – підкреслив президент Польщі.

Він додав, що це зможе здійснити лише наступний президент Росії, оскільки Путін "не готовий свідомо повернутися до такого бачення розвитку країни".

"Інноваційність Заходу є шансом на зміну політики Росії", – констатував польський лідер.

Коморовський зазначив, що Захід тривалий час свідомо залишався сліпим і не хотів помічати зростання агресивних тенденцій в політиці Росії, що почали з'являтися вже на початку 2000-х років. Президент зауважив, що багато країн на Заході хибно вважали, що усі держави, включно з Росією, хочуть розвиватися і нормально співіснувати.

Джерело: Корупція.Інфо