Китай відвернувся від Путіна: міністр КНР зробив заяву щодо України.

Китай підтримує суверенітет, цілісність і незалежність України. Таку заяву зробив міністр закордонних справ Китаю Ван I на конференції з безпеки у Мюнхені. 

“Суверенітет, незалежність і територіальна цілісність кожної країни мають бути захищені, тому що це основна норма міжнародних відносин. Україна не є винятком”, – заявив Ван І.

Також міністр Китаю додав, що минулого тижня уряд Китайської Народної Республіки видав документ, який став підтвердженням підтримки суверенітету та територіальної цілісності будь-якої країни.

Міністр закордонних справ Китаю підкреслив, що будь-яка спроба поставити під сумнів позицію КНР сприйматиметься як роздмухування ситуації й означатиме спотворення позиції держави.

Окрім цього, під час Мюнхенської безпекової конфренції у Німеччині в суботу, 19 лютого, виступила низка світових лідерів, які застерегли Росію від вторгнення до України, пригрозили їй жорсткими санкціями та закликали до дипломатії.

Віцепрезидентка США Камала Гарріс пообіцяла: якщо Росія зважиться на нове вторгнення до України, то буде “миттєва, жорстка та єдина” відповідь, а також «значні та безпрецедентні» економічні витрати для РФ.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що “ми не можемо допустити цього [вторгнення РФ до України]”, але “досі є надія, що мир запанує і дипломатія приведе нас до нього”.

Вона також наголосила, що західні лідери готові відповісти на дії РФ санкціями, що завдадуть удару фінансовій системі, та запевнила, що запаси газу “в безпеці” навіть у разі повного припинення поставок палива з Росії.

“Причини, через яку колись створили Європейський Союз, полягає в тому, що ми хотіли покласти край усім європейським війнам. Світ із недовірою спостерігає за тим, як ми зіштовхуємося з найбільшим скупченням військ на європейській землі з найтемніших днів холодної війни”, — заявила фон дер Ляєн, додавши, що ці події «можуть змінити весь міжнародний порядок», а Росія та Китай шукають “нову еру”.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що потенційне вторгнення Росії в Україну є “надзвичайною небезпекою для світу” та може призвести до “знищення демократичної держави”.