Нормалізація відносин Німеччини з Росією виключена, доки останю очолює президент Володимир Путін.

Про це заявив співголова правлячої партії СДПН Ларс Клінгбайль в інтерв’ю Bild.

“Чого я не бачу, то це того, що в якийсь момент ми знову сидітимемо за одним столом з Володимиром Путіним у нормальних відносинах. Цей час закінчився”, – сказав він.

Клінгбайль також заявив, що епоха Путіна добігає кінця.

“Я вважаю, що ця війна ознаменувала кінець Путіна”, – оголосив Клінгбайль, додавши, що після чотирьох тижнів війни в Україні підтримка власного уряду Путіна та його служб безпеки починає “сипатися”.

“Політичні процеси в Росії дуже швидко наберуть обертів, якщо Путіну будуть ставити питання. Він веде свою країну до нещастя”, – додає він.

Клінгбайль також сказав, що цього тижня ЄС погодить п’ятий пакт санкцій проти Росії, але не уточнив, чи буде там заборона на російські енергоносії.

Нагадаємо, міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив, що Україні потрібен “план Маршалла” для подолання наслідків російського вторгнення.

“Наша підтримка боротьби українського народу за свободу триватиме. Наша солідарність з нашим європейським сусідом має міцну основу, і тому нам потрібен міжнародний “план Маршалла” для України “, – сказав Лінднер у промові перед Бундестагом.

Варто зазначити, що лідери країн ЄС на саміті 24-25 березня планують погодити створення Трастового фонду солідарності з Україною.

Глава Євроради Шарль Мішель раніше розповів про плани створення Фонду солідарності з Україною для задоволення нагальних потреб українських громадян.

За планами, фонд у довгостроковій перспективі послужить основою для відновлення вільної та демократичної України після припинення бойових дій. Партнери зможуть зробити свій вклад у фонд через міжнародну конференцію донорів.

Додамо, що чиновники Європейського Союзу обговорюють можливість використання активів російських магнатів, які потрапили під санкції, для фінансування відновлення України після війни.