Президент рф путін веде варварську війну не проти військових об’єктів, а проти всього народу України, знищуючи системи життєзабезпечення, руйнуючи лікарні та школи, вбиваючи цивільних людей, і світ має знати цю страшну правду, про це під час візиту до Північної Македонії заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель. Повний текст його виступу оприлюднений на сайті  Європейської служби зовнішніх дій.

Мій візит відбувається на фоні варварської агресії путіна проти народу України. Я повторюю: варварська атака є війною путіна проти народу України. Не лише (проти) військових, але проти цивільних. Російські збройні сили продовжують здійснювати повітряні, ракетні та артилерійські удари, спрямовані проти цивільних, проти мирного сусіда, нападаючи на склади з продовольством, на лікарні та школи, – заявив Боррель.

Також він поінформував про ситуацію в Маріуполі і нагадав, що росіяни захопили у місті цивільних людей, “яких бомбардували, які голодують та страждають від спраги, оскільки росія перекрила їм воду”. В результаті понад 2400 цивільних людей загинули в Маріуполі з 24 лютого, початку вторгнення російської федерації. 

Високий представник ЄС зауважив, що лише за 17 днів цієї війни 2,6 млн українців були змушені залишити Україну. Це, зокрема, найбільший вимушений рух людей з часів Другої світової війни. При цьому люди продовжують покидати Україну, рятуючись від російських бомб, і кількість біженців в ЄС з України вже невдовзі може перевищити 4,5 млн людей.

Вчора в Україні був вбитий журналіст (Брент Рено), коли він документував безумство цієї війни. Я переконаний, що найкращий шлях вшанувати його спадщину – це розкрити правду про те, що кремль намагається приховати, – наголосив Боррель.

За його словами, “війна путіна стосується не лише України. Йдеться про повагу до міжнародного права та до принципів. Йдеться про безпеку та стабільність Європейського континенту. Вона (війна) вражає всіх нас в економічному та політичному вимірах, – вона вражає Європейський Союз та світовий баланс”.

Боррель додав, що Європейський Союз завершує процес ухвалення четвертого потужного пакета санкцій, який буде ухвалений за письмовою процедурою міністрами закордонних справ Європейського союзу. 

Цей пакет включатиме нові заходи проти російської торгівлі, її доступу до ринків, членства у міжнародних фінансових інституціях, введе обмеження у доступі до криптотехнологій, в експорті товарів розкоші, а також нові обмежувальні заходи проти секторів сталі та енергетики.

Санкційний список ЄС поповнять нові люди та нові російські компанії, які були причетними до дій російської влади з підриву суверенітету України.