Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна поки що не бачить відведення російських військ – лише чує заяви про це із РФ.

“Чесно кажучи, ми реагуємо на ту ситуацію, яку маємо, і ми поки що не бачимо жодного відводу. Ми лише чуємо (такі заяви. ред.)”, – сказав Зеленський у коментарі ВВС.

Він уточнив, що Україна зберігає спокій на тлі заяв про “різні загрози”, оскільки громадяни країни пам’ятають, що все це почалося не вчора.

“Це триває вже багато років”, – сказав він.

Президент також додав, що коли відбудеться деескалація, її зможуть побачити всі люди, а не лише військові та розвідка.

16 лютого президент Зеленський перебуває з робочою поїздкою на Рівненщині. Він спостерігає за тактичними навчаннями українських військових.

Нагадаємо, 15 лютого російське Міноборони заявило, що Росія завершила військові навчання та почала відведення військ.

Однак американська розвідка також не може підтвердити відведення військ РФ від українського кордону, про що напередодні офіційно заявили в Москві.

Про це сказав державний секретар США Ентоні Блінкен в інтерв’ю ICTV, стенограму якого оприлюднив Державний департамент США.

“Ми ще не побачили жодного відступу, жодного відведення російських військ від кордонів України. Ми дуже уважно спостерігаємо за цим, і знову ж, дуже важливо дивитися на те, що Росія насправді робить, а не на те, що вона говорить про те, що робить”, – зауважив держсекретар США.

У цьому контексті він підкреслив, що Сполучені Штати готові реагувати на будь-який розвиток подій, у тому числі проводити дипломатичний діалог з РФ за умови деескалації, або ж надати потужну відповідь у разі нової агресії.

Блінкен зазначив, що США діляться всією необхідною інформацією з Україною. «Ми зробили все можливе, щоб поділитися будь-якою інформацією, яку ми отримуємо, до якої маємо доступ – поділитися нею, звісно, з нашими українськими партнерами, а також з іншими союзниками й партнерами», – сказав держсекретар США.

Він зауважив, що досі невідомо, чи прийняв Путін будь-яке рішення щодо вторгнення, однак наразі він залишає можливості, щоб зробити це “в дуже короткий термін”.

Крім того, Блінкен підкреслив, що наміри, висловлені російською Думою про визнання незалежними окупованих території на сході України, суперечать Мінським домовленостям.

“Отже, якщо Росія серйозно ставиться до імплементації «Мінська», вона мусить відмовитися від цього», – наголосив глава Держдепартаменту, підкресливши, що Сполучені Штати, безумовно, не визнають і не приймуть рішення РФ про таке визнання”.