Російській армії не вистачило сил для взяття Києва, Харкова, Одеси та інших великих міст, повідомляють американські військові експерти з інституту вивчення війни (ISW).

Кампанія із захоплення великих міст України військами РФ провалилася. Кульмінацією первісної російської кампанії стало створення тупикової ситуації. Російські сили окопуються на периферії Києва та інших місцях, намагаючись зміцнити політичний контроль над територіями, які вони окупували.

Експерти вважають, що глухий кут, швидше за все, буде дуже жорстоким і кривавим, особливо якщо він затягнеться. Глухий кут – це не перемир’я і не припинення вогню, це стан війни, при якому кожна сторона проводить наступальні операції, які не змінюють обстановки.

Ці операції можуть бути дуже руйнівними та призвести до величезних жертв.

Вони вважають, що якщо війна в Україні зайде в глухий кут, російські сили продовжать бомбардувати і обстрілювати українські міста, спустошуючи їх і вбиваючи мирних жителів. Росіяни можуть сподіватися зламати волю українців продовжувати бойові дії за таких обставин, продемонструвавши нездатність Києва вигнати російські війська. Проте експерти впевнені, що у цьому окупанти зазнають невдачі.

Інститут також вважає, що росіяни відмовилися від планів нападу на Одесу принаймні найближчим часом.

Крім того, Голова Київської міської військової адміністрації генерал Микола Жирнов впевнений, що росіяни мають зібрати всі наявні людські ресурси та привезти до столиці, аби мати змогу її захопити.

“За всіма військовими канонами для того, аби заволодіти Києвом противник повинен створити внутрішнє і зовнішнє кільце оточення. Сили тих, хто намагається взяти Київ, мають бути в 5−7 разів більшими за тих, хто обороняється.

Війська, які входять до внутрішнього кільця повинні штурмувати Київ, А які входять до зовнішнього кільця – мають забезпечувати безпеку від деблокуючих військ. Київ – велике місто з великою інфраструктурою, в якому до війни проживало понад 4 млн громадян. Наразі місто має надзвичайно велике угрупування військ, тому нині, щоб створити угрупування ворог повинен зібрати всі наявні людські ресурси та привезти до Києва.

Приміром, у період Другої світової війни, для штурму Берліну знадобилося 2 млн людей і 42 тис. артилерійських стволів. Тому наразі створити таке угрупування, яке б штурмувало Київ, надзвичайно важко, навіть для такої країни, як Росія.

 Жирнов також нагадав, що у місті дуже складно вести вогонь, маневрувати, забезпечувати боєприпасами, продовольством і пальним. Також Росія має гіркий досвід ведення бойових дій у містах Чечні та Сирії.

На думку глави військової адміністрації, існує варіант, що противник хоче оточити Київ, тримати облогу і виставити просто політичні вимоги.

Також Жирнов повідомив, що ППО у столиці “дозволяє виконувати завдання з оборони”, а з кожним днем поповнюється і міцнішає.

Додамо, що Війна в Україні триває вже 25 добу. Стан, положення, характер дій сил оборони суттєвих змін не зазнали. Наші захисники продовжують ефективно протистояти окупантам. Протягом доби ворог активних наступальних дій не проводив, намагався вирішити проблеми з логістикою, відновити кількість техніки та поповнити сили.

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 20.03 орієнтовно склали:

  • особового складу ‒ понад 14 700 осіб,
  • танків ‒ 476 од,
  • бойових броньованих ‒ 1487 од,
  • артилерійських систем – 230 од,
  • РСЗВ ‒ 74 од,
  • засоби ППО ‒ 44 од,
  • літаків – 96 од,
  • гелікоптерів – 118 од,
  • автомобільної техніки ‒ 947 од,
  • кораблі /катери ‒ 3 од,
  • цистерн з ПММ ‒ 60,
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня ‒ 21,
  • спеціальної техніки – 12.