Готовність Дональда Трампа вивести Сполучені Штати з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності демонструє, що американський президент готовий діяти у звичній – з точки зору протистояння з неосудним авторитарним режимом – логіці гонки озброєнь.

Про це пише на своїй сторінці у Фейсбук політичний експерт Віталій Портников.

Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності був підписаний 31 рік тому під час візиту до Вашингтона генерального секретаря ЦК КПРС Михайла Горбачова і продемонстрував готовність самого генсека і його тодішнього американського візаві Рональда Рейгана до розрядки. Але що було до цього? До цього була гонка озброєнь, яку Рейган прискорив до небувалих темпів саме після того, як спроби його попередника, Обами ХХ століття Джиммі Картера, домовитися з Кремлем закінчилися Афганістаном.

Радянський Союз заковтнув наживку, ВПК став поглинати божевільну кількість коштів, працівники численних «поштових скриньок» не скаржилися на зайнятість, петля все міцніше стискалася на горлі Радянського Союзу. Коли Горбачов приїхав до Вашингтона підписувати угоду з Рейганом, він представляв державу-труп.Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

У Путіна ще менше можливостей «адекватно» відповісти на гонку озброєнь, ніж у кремлівських старців. США можуть собі дозволити цю гонку, Росія – ні. Він може повторити подвиг Брежнєва і заковтнути наживку – і це означатиме повільну, але незворотну ерозію держави, відкладену капітуляцію слабкого перед сильним. І він може спробувати запобігти гонці озброєнь – але це означає капітулювати вже зараз, забратися звідусіль, зосередитися на розкраданні самої Росії і почати нові переговори про «розрядці» на правах молодшого партнера.

Знаючи Путіна, практично не сумніваюся, що він вибере перший варіант – з капітуляцією своїх наступників. Російській еліті капітуляція потрібна вже зараз, поки ще можна зберегти державу. Капітуляція з Путіним або без нього. Але бандити з чекістами будуть тільки повзати під троном, злизувати пил з монарших черевик і сподіватися на «авось».