Насправді перемовини між Росією та Сполученими Штатами що до України не завершено. Вони навіть не припинялись. І якщо саме зараз не йдуть прямі перемовини між президентами, то підлеглі спілкуються постійно і через це спілкування сторони обмінюються меседжами.

І головне, що сьогодні артикулює Кремль – припинення військової допомоги Україні з боку США, вказує політичний оглядач Кирило Сазонов. Далі в оригіналі:

“Цікава новина – у Білому домі обговорюють надання більшої кількості зброї та боєприпасів на тлі можливої ескалації військової агресії Росії. «США оцінюють варіанти зміцнення спроможності українських сил протистояти потенційній російській окупації. Це передбачає забезпечення української армії додатковими боєприпасами, мінометами, протитанковими ракетами Javelin та зенітно-ракетними комплексами, котрі, ймовірно, надійдуть від союзників у НАТО», – йдеться у матеріалі сайту «Букви» з посиланням на CNN.

На тлі цього повідомлення посольство Росії в США звернулось до офіційного Вашингтона із закликом відмовитись від постачання зброї ЗСУ. Та запевнили в своїх суто мирних намірах. «Вкотре наголошуємо: Росія ні на кого не збирається нападати. Практика переміщення військ на власній землі – наше суверенне право. Закликаємо припинити істерики і не нагнітати напруженість навколо проблеми Донбасу. А головне – не підштовхувати „гарячі голови“ у Києві до нових провокацій», – заявили у посольстві.

Звісно, вірити заявам росіян, це навіть не смішно. Вони завжди говорять про мирні наміри, потім провокація та починається добре підготовлена агресія. Або якісь «зелені чоловічки» — тобто російські військові під прикриттям. Та й ці казки про «гарячі голови у Києві» теж далекі від реальності фантазії. Ну не планує Україна якісь силові сценарії – нам це не потрібно. Надто дорого буде коштувати у людських життях такий сценарій. Але попри всі ці казки та пропаганду заява російських дипломатів досить показова. Можливо, Москва так обережно дає зрозуміти, що зовсім не зацікавлена у війні та готова обговорювати дипломатичний сценарій зі збереженням обличчя? При чому збереження обличчя в усіх сенсах…

У той же час Постачання озброєнь Україні Заходом є інструментом деескалації поточної ситуації в рамках загрози нового етапу військової агресії з боку РФ. Росії нічого протиставити новим типам озброєнь, отриманих Україною, тому інформаційні операції Москви спрямовані на дискредитацію таких поставок”.

Про це у коментарі Guildhall заявив експерт із питань безпеки Ігор Козій.

«РФ намагається використати постачання Заходом озброєнь Україні в рамках своїх пропагандистських інформаційних операцій. Маніпуляційні тези про нібито постачання озброєнь у зону конфлікту та його подальше розпалювання безпідставні, адже йдеться про оборону в рамках агресії. Росія, зокрема, постачає озброєння, наприклад, Індії. Виходить вона за їхньою логікою розпалює їхній конфлікт із Китаєм та Пакистаном?», — заявив аналітик.

«Насправді, росіяни так активно намагаються дискредитувати та зірвати постачання озброєнь Україні з кількох причин. Перша – вони бояться. Ті «курятники», які вони як захист вішають на свої танки, підтверджують їх страх. Реальних засобів протидії типам озброєнь, розробленим у США або, наприклад, у Швеції, РФ просто немає, їм нічого протиставити», — зазначив експерт.

«Друге – постачання озброєнь працює у зворотному напрямку. Це інструмент утихомирення Москви та деескалації ситуації. Більше того, Україні потрібно зробити серйозний акцент не лише на постачаннях озброєнь Заходом, а й на створення спільних з іноземними партнерами підприємств військово-промислового комплексу для економічного розвитку, зміцнення обороноздатності України та досягнення величезної кількості інших цілей (…). Росії нічого протиставити таким постачанням, вже сьогодні на кожну одиницю бронетехніки, яку потенційно РФ може завести на територію України, припадає 2 або навіть 3 одиниці протитанкових та інших засобів, готових знищувати ресурси противника (…)», – підсумував Ігор Козій.