Оточення російського диктатора Володимира Путіна може усунути його за підсумками військових поразок Росії в Україні.

Таку думку висловив російський політик та громадський діяч Геннадій Гудков, пише сайт “Сьогодні”. Він нагадав, що навіть президент РФ Джо Байден звертав увагу на неприпустимість подальшого перебування при владі в РФ Путіна.

“Військові поразки, Путін Акелла, який промахнувся, Путін вже не мачо, а вже кульгаюча на всі лапи качка. Ось тоді вже еліти замислюються над тим, щоб прибрати його, усунути. І тоді буде кінець путінізму”, – зазначив Гудков.

Якщо ж російський президент і справді важко хворий, еліти можуть просто припинити боятися його, і тоді варто очікувати, що оточення Путіна підготує для нього “сюрпризи”, каже політик. Проте Гудков висловив невпевненість у тому, що російський диктатор справді хворий на щось, що матиме летальний ефект.

“Люди хворіють в цьому віці по-різному. Але це не заважає їм десятиліттями продовжувати життя”, – каже він.

Проте якщо ж Путін не має смертельної хвороби, то – судячи з усього, що він робить і каже – “найгірше у нього з головою”, зазначив Гудков.

Раніше в американському Інституті вивчення війни зазначали, що Путін, ймовірно, планує анексувати окуповані частини Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей. Так зване “включення” цих українських територій до складу РФ, згідно з логікою Кремля, означатиме поширення на них доктрини про ядерну зброю, яку Москва пригрозить застосувати для того, щоб не допустити їх звільнення військами України.

Зокрема, вказується, що такий сценарій розвитку подій загрожує Україні та країнам-партнерам ядерною атакою у тому випадку, якщо ЗСУ продовжуватимуть контрнаступальні дії. Можливо, Путін думає, що загроза ядерного удару може змусити зупинити стримування російської агресії. Крім того, крім захоплених частин Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей, Москва може анексувати і Південну Осетію у Грузії, а також окуповане Придністров’я у Молдові.

“Кремль, ймовірно, планує анексувати більшу частину української території, на даний час окупованої російськими військами, — частини Херсонської та Запорізької областей на півдні і райони Донецької та Луганської областей на сході, які контролюють російські війська і їх маріонетки. Москва може також анексувати інші проксі-“держави” Кремля, такі як Південна Осетія (у Грузії) і Придністров’я (у Молдові)”, – вважають в ISW.

Американські аналітики стверджують, що на окупованих територіях Росія замінить місцеві ЗМІ на свої пропагандистські ресурси, впровадить обмеження щодо Інтернету і мобільних мереж, запустить рубль, і буде викрадати, вбивати і замінювати місцевих чиновників на колаборантів. Також окупанти можуть влаштовувати розправи щодо проукраїнських активістів і партизанів.