Тільки президент України Володимир Зеленський може прийняти рішення про початок переговорів з Росією. США не можуть натиснути на Україну для того, щоб вона почала переговори.

Координатор стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі на брифінгу 18 листопада, визнав, що контакти між Вашингтоном і Москвою проходять на рівні глав відомств. Зокрема, глава ЦРУ зустрічався з керівником зовнішньої розвідки РФ, мали місце телефонні розмови міністрів оборони і головнокомандувачів збройними силами.

Однак американська сторона в ході цих контактів не веде переговори про те, як закінчити війну.

Кірбі зазначив, що найкращим рішенням було б виведення російських військ з України. Якщо цього не буде, ще одним варіантом завершення війни він вважає дипломатичне врегулювання.

“Ми також говорили, що Зеленський сам визначає, чи готовий він до переговорів, коли і як ці переговори будуть виглядати. Ніхто в США не підштовхує, не схиляє і не підбиває його до переговорів”, – заявив Кірбі.

Представник Білого дому сказав, що США мають намір збільшити матеріальну допомогу для України, яка бореться з повномасштабним вторгненням Росії.

“Допомоги від США буде більше”, – заявив Кірбі. Він додав, що зараз йде робота з американським Конгресом над додатковим фінансуванням в майбутньому.

Раніше Зеленський заявив, що отримував сигнали від західних партнерів про бажання Владіміра Путіна щодо прямих переговорів з Україною, і запропонував «публічний формат» таких переговорів.

“Я отримав сигнали, що Путін хоче прямих перемовин. Я такі сигнали отримував. Я запропонував публічну форму, бо Росія веде публічну війну”, – сказав президент на зустрічі з журналістами в середу в Києві.

Крім того, Зеленський підтвердив, що зустрівся у вівторок із директором ЦРУ Вільямом Бернсом.

“Учора Бернс просидів у бомбосховищі. А потім ми з ним розмовляли. Ми обговорювали всі важливі для нас питання. Ми знаємо одне одного. Він на боці України”, – сказав президент.

До того ж Президент України Володимир Зеленський заявив, що відкритий для переговорів з Росією, але тільки для «справжніх» переговорів, які відновлять кордони України, нададуть компенсацію за російські напади і покарають винних у військових злочинах.

Зауваження, зроблені в нічному зверненні, пролунали за кілька днів після повідомлення Washington Post про те, що Вашингтон хотів, щоб Київ просигналізував про свою готовність до переговорів.

«Будь-хто, хто серйозно ставиться до кліматичного порядку денного, також має серйозно ставитися до необхідності негайно зупинити російську агресію, відновити нашу територіальну цілісність та змусити Росію на справжні мирні переговори», – заявив Зеленський.

“Україна неодноразово пропонувала такі переговори, але “ми завжди отримували шалені російські відповіді новими терактами, обстрілами чи шантажем”, – додав він.

«Ще раз — відновлення територіальної цілісності, дотримання Статуту ООН, відшкодування всіх збитків, завданих війною, покарання кожного військового злочинця та гарантії, що таке більше не повториться. Це цілком зрозумілі умови», – цитує слова Зеленського Reuters.

Українська влада також заявляла, що ніколи не вестиме переговори з Москвою, поки Владімір Путін залишається президентом Росії.

«Переговори з Путіним означали б відмову, і ми б ніколи не зробили йому цей подарунок», — заявив позаштатний радник Зеленського Михайло Подоляк в інтерв’ю італійській газеті La Repubblica, опублікованому у вівторок.

Росія вимагала від України відмовитися від території як попередню умову для переговорів, що зробило їх поки що неможливими, сказав Подоляк: «Суспільство ніколи цього не прийме. Російська армія піде з української території, і тоді настане діалог».