Сергій Братчук, речник Української добровольчої армії «Південь», вказав, що противник перемістив на лівобережжя Дніпра значні резерви.

Він поділився цією інформацією під час виступу на українському телеканалі.

«Потрібно подякувати нашим підрозділам за ті вогневі ураження, які хлопці здійснюють по ворогу. Тому що ворог назбирав на лівому березі Дніпра багато резервів. І цих сил достатньо для того, щоб намагатися вибити наші підрозділи з плацдармів. Щодо дороги Олешки — Нова Каховка, то знищення логістики ворога продовжує відбуватися. Ворог намагається відсунути наші війська саме від цієї дороги, щоб вони могли поповнювати БК», — пояснив Братчук.

За словами речника Української добровольчої армії «Південь», крім мотострілецьких частин, росіяни залучили на лівобережжі Дніпра ще й повітряно-десантні війська, а також морську піхоту, але нічого у ворога не виходить.

«Ситуація є складною. Сподіваюсь, що за певний час ми будемо говорити й про просування ЗСУ. Усі події, які там відбуваються, формують відповідні рухи й на інших ділянках фронту», — додав Братчук.

Наразі відомо, що на південному фронті російські окупанти йдуть в атаку мінними полями, які вони ж самі облаштували у так званій “сірій зоні”. Про це розповів в ефірі українського телеканалу речник армії «Південь» Сергій Братчук.

«Присутній такий елемент, як наступ російської армії через власні мінні поля”, — зауважив він, зазначивши, що таке трапляється, зокрема, у 810-й окремій бригаді морської піхоти Чорноморського флоту РФ та у підрозділі «Шторм-Z» на Херсонському напрямку.

За словами речника ЗСУ, ворог намагається зменшити «сіру зону» та звузити завойовані українською армією плацдарми на лівобережжі.

Для цього, зазначив Братчук, на Херсонському напрямку з’являються бійці російських повітряно-десантних військ — зокрема, 104-а десантно-штурмова дивізія, яку перекинули із Запорізького напрямку. Деякі з’єднання і частини цієї дивізії сьогодні переміщуються лівим берегом Дніпра на тимчасово окуповані території Херсонської області.

«Деякі з них з’являються на перешийку з Кримом. Що відбувається, чому так відбувається? Я думаю, ближчим часом ми отримаємо відповіді на ці запитання. Але те, що у ворога там «тривожненько», — це однозначно», — констатував речник армії “Південь”.

Нагадаємо, формування плацдармів Сил оборони України на лівому березі Дніпра в Херсонській області має успіх. Про це заявив генерал Віктор Муженко в інтерв’ю Бі-бі-сі.

«По-перше, те, що стосується херсонського напрямку, пониззя Дніпра – то дійсно я вважаю, що має успіх. Тому що операція з форсування такої широкої перешкоди, якою є річка Дніпро, особливо в пониззі, в гирлі, де купа цих островів, рукавів і таке інше. Вона має велике значення. Ми захопили плацдарм на протилежному березі. Питання в своєчасності цієї операції і її перспективах. Тобто чи є у нас перспектива розширити цей плацдарм до таких розмірів, щоб ми могли організувати логістику, забезпечення та переміщення важкої техніки і озброєння. А потім — логістику, тобто забезпечення матеріальними засобами тих військ, які будуть розташовані на цьому плацдармі», — сказав він.

Муженко також пояснив, що зараз поки що ми працюємо під так званою «парасолькою» артилерії, яка працює з правого берега.

На його думку, форсування Дніпра варто було починати раніше.

«Я думаю, що це повинно було плануватися з перспективою успіху на напрямку головного удару, а потім — можливість сходження цих двох угруповань в якомусь конкретному місці. Де це могло бути? В Мелітополі? Можливо. Можливо, в Токмаку. Можливо, в районі Каланчака або в районі Генічеська. Різні варіанти є. Але це повинно було бути в такому загальному задумі», — додав він.