Юристи пояснили, в яких випадках доходи на банківських картах будуть обкладатися податком.

Українцям доведеться платити новий податок, який доведеться платити практично всім жителям, які користуються послугами банку.

Відтепер, якщо громадянин України отримує гроші на банківську картку, подарунки у вигляді нерухомості, ТЗ від людей, які не є близькими родичами (батьки, чоловік, дружина, діти, в тому числі й усиновлені, рідні брати і сестри, бабусі, дідусі, онуки ), то до 1 травня 2021 року всі ці доходи потрібно вказати в податковій декларації і до 1 серпня сплатити податок:

За кошти – 18% податку + 1,5% військового збору
За нерухомість або автомобіль – 6,5%

Податок зніматимуть, якщо дохід: трудовий, інвестиційний, від продажу нерухомості (будь-який, в тому числі і тієї, яка була в користуванні), сімейний, державно-соціальний.

Як пишуть в Telegram-каналі “Адвокат права”, платити доведеться навіть в тому випадку, якщо ви продавали в інтернеті будь-які свої речі, так як це вважається прибутком.

Якщо на банківську картку надходить тільки зарплата, лікарняні, премії, кошти на відрядження, то податок за працівника оплачує роботодавець. У всіх інших випадках – кошти потрібно вказати в декларації.

Знімати податок з грошей, які були повернуті у вигляді боргу, не можна і такі банківські операції в декларацію вносити не обов’язково. Однак в транзакції платежу потрібно вказати, що це кошти для погашення боргу.

Пізніше виявилося, що інформація про те, що українців зобов’яжуть платити новий податок, – не відповідає дійсності.

У коментарі Styler експерти відзначили, що у податкової навіть поки “немає дієвих способів масового контролю доходів фізичних осіб, отриманих на картки”.