З 1 січня 2017 року мінімальна зарплата кожного громадянина України повинна становити не менше як 3200 гривень. У разі, якщо роботодавець буде відмовлятися виконувати цю вимогу, захистити своє право на гідну оплату праці можна, звернувшись на спеціальну урядову гарячу лінію .
Про це заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, передає Корупція.Інфо
“У нас вже створено досить ефективний механізм комунікації населення з урядом – спеціальний міжвідомчий контактний центр. Нагадую всім: за номером 15-45 можна повідомити про порушення прав громадян щодо оплати праці”, – пояснив він.
Розенко також підкреслив, що зараз у керівників підприємств немає ніяких підстав ні для скорочення персоналу, ні для перекладу людей на неповний робочий день або неповні ставки.
Популярне: Термінові новини: Помер нардеп з Народного фронту
Тому в разі надходження таких скарг, вони будуть негайно оброблені, систематизовані та передані в Міністерство соціальної політики та Державну інспекцію з питань праці для жорсткої і оперативної реакції щодо керівників, які допускають порушення.
У свою чергу, прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що пріоритетним завданням влади не є штрафні санкції, а глибина покриття рішення про нову мінімальну зарплату.
“З бізнесом потрібно вести діалог, роз’яснювати, тому що фактично всі повинні зрозуміти тільки одну річ: людям, які працюють, треба платити, за них треба платити внески до Пенсійного фонду, щоб вони отримували нормальну пенсію, інші податки, які передбачає законодавство. Тут важливо, щоб ми досягли 100% виконання цього рішення не за рахунок штрафних санкцій, не за рахунок тиску, а за рахунок роз’яснення та партнерства з реальним сектором економіки “, – уточнив глава уряду.
Гройсман додав, що перший місяць 2017 року показав тенденцію до зростання кількості робочих місць в Україні, а також до підвищення зарплат всім працездатним громадянам.
Так, після зростання “мінімалки” до 3200 грн, надходження єдиного соціального внеску склали 11,1 млрд грн, безробіття знизилося на 16%. Крім того, в січні в Україні було створено 27,8 тис. Підприємств, а витрати оплати праці бюджетників зросли на 40 млрд гривень.
“Ми вважаємо, що мінімальна заробітна плата – це правильний крок. Лютий і березень чітко покажуть, що у нас є збільшення кількості підприємців, збільшення мінімальної заробітної плати, середньої заробітної плати для українців, до того ж, що ціни будуть залишатися в межах сезонних коливань без будь -або інших додаткових інфляційних процесів “, – пообіцяв Гройсман.