Аналітичний та інформаційний відділи фракції “Слуга народу” підготували для депутатів ефірні тези, де радять, як коментувати скандал із призначенням Сергія Шкарлета міністром освіти і науки та заяви про кнопкодавство під час голосування за його призначення. Про це 25 грудня повідомило видання “Бабель”, яке дістало в розпорядження цей документ.

У партії радять підкреслювати, що всі ці звинувачення потрібно ретельно перевірити. Але якщо факти підтвердяться – має бути відповідальність.

“Ми ввели кримінальну відповідальність за кнопкодавство. Хоча з покарання там штраф, але це саме кримінальна відповідальність. Згідно з Конституцією, наявність обвинувального вироку суду є однією з підстав для позбавлення мандата. Тому якщо підтвердиться, що хтось із депутатів голосував за свого колегу, то це буде підставою для того, щоб така людина перестала бути депутатом, маючи на собі відповідний вирок суду”, – зазначають автори документа.

На запитання про те, що робити із самим призначенням Шкарлета, депутатам радять відповідати, що на це потрібна окрема дискусія.

“Ми поки не маємо чітких доказів, що порушення справді було. Потрібно перевірити, що відбулось насправді та на чому засновані ті звинувачення, які звучать”, – зазначають у документі.

Нардепам також радять, як відповідати на запитання, чому міністром призначили саме Шкарлета: він продемонстрував, як планує працювати, поки був виконувачем обов’язків міністра, а депутати з різних фракцій і груп вирішили підтримати таку роботу.

У партії підтверджують, що до Шкарлета було багато претензій, а як ректор він працював за часів різних президентів, отримуючи від них нагороди. Але говорити про те, що Шкарлет став назавжди лояльним до цих людей або їхньої політики, – “дивно”.

Автори документа додають, що призначення Шкарлета на посаду міністра означає, що він тепер зможе повноцінно виконувати свої обов’язки, не маючи обмежень, які на нього накладав статус в.о.

У червні 2020 року Кабмін призначив Шкарлета заступником міністра – в.о. міністра освіти. Відразу після цього Шкарлета звинуватили у плагіаті кількох наукових робіт. Сам чиновник заперечував наявність некоректних запозичень у своїх роботах. Він заявив, що “не зобов’язаний посилатися на всі статті в інтернеті” і посилається “тільки на першоджерело”.

17 грудня Рада призначила Шкарлета міністром освіти, незважаючи на рішення профільного комітету і протести представників освітянської та наукової спільнот.

Таке призначення спричинило мітинги студентів і представників університетів. А в партії “Голос” 24 грудня заявили, що під час голосування були випадки кнопкодавства.