пенсіонери

Народні депутати ухвалили закон, який передбачає скорочення виплат працюючим пенсіонерам на 15%, та скасування ряду спецпенсій.

Як передає кореспондент Укрінформу, за законопроект №2212 проголосували 238 обранців, передає Корупція.інфо

Закон обмежує виплати всіх видів пенсій (включаючи «чорнобильську») працюючим пенсіонерам: вони отримуватимуть 85% пенсій, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Для обчислення пенсії застосовуватимуть середню заробітну плату в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роки.

Також у законі є норма, яка передбачає припинення виплати спецпенсій. На них мають право народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори тощо.

Водночас прописане у нормативному акті обмеження щодо виплати пенсій не застосовуватиметься в особливий період до осіб, які займають посади державних службовців у Міністерстві оборони, Збройних силах, інших військових формуваннях та правоохоронних органах і безпосередньо виконують функції із забезпечення обороноздатності держави та пенсії яким призначено відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».Закон також передбачає поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок та збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію.

Крім того, підвищується страховий стаж для всіх працівників шкідливих професій списків №1 і 2 (металурги, шахтарі, хіміки, працівники атомних станцій тощо) на п'ять років.

Мінімальний вік виходу на пенсію для них не підвищується, проте мінімальний трудовий стаж для дострокового виходу на пенсію зростає.

Також на п'ять років збільшується страховий стаж чоловікам, які працюють трактористами, машиністами поїздів,  водіями суспільного транспорту, – з 25 до 30 років, жінкам, що працюють трактористами, водіями суспільного транспорту, доярками, робітницями на вирощуванні тютюну – з 20 до 25 років. Для чоловіків по всіх вказаних професіях страховий стаж збільшиться з моменту ухвалення закону, для жінок буде перехідним період протягом 5,5 року.

Закон набирає  чинності з 1 квітня 2015 року.

При цьому Прем’єр Арсеній Яценюк пообіцяв, що до 1 травня закон про перехід на загальний порядок нарахування пенсій всім пенсіонерам (крім військовослужбовців і науковців) буде поданий до парламенту. До 1 червня закон має бути прийнятий парламентом. В іншому випадку, всі спецпенсії будуть скасовані.