емб

Верховна Рада України (ВРУ) уповноважила Кабінет міністрів ввести торговельне ембарго у відношенні Російської Федерації (РФ) з 1 січня 2016 р.

Відповідний законопроект №3704 "Про внесення зміни до закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" (щодо надання повноважень уряду застосовувати адекватні заходи економічного характеру до держави-агресора)" за основу та в цілому підтримав 291 народний депутат, повідомляє Корупція Інфо

Ініціатором проекту закону є прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

"Метою прийняття проекту закону є законодавче врегулювання повноважень Кабінету міністрів України щодо оперативного застосування адекватних заходів у відповідь на дії визнаної Верховною Радою України держави-агресора, які завдають шкоди або створюють загрозу її заподіяння інтересам національної економічної безпеки, економічним інтересам України чи законним інтересам суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності", – йдеться в документі.

Представляючи законопроект на засіданні Ради, глава уряду заявив, що відповідь торгове ембарго відносно Росії Україна запровадить із 1 січня 2016 р.

"Закон, який ми просимо прийняти парламент, полягає в наступному: Кабмін, у разі прийняття цього закону, на 1 січня наступного року введе аналогічні обмежувальні заходи проти РФ. Ми будемо захищати внутрішній ринок України", – сказав Яценюк.

Нагадаємо, що 21 грудня прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підписав постанову про включення України до списку країн, у відношенні яких діє продуктове ембарго. Він зазначив, що продуктове ембарго у відношенні українських товарів почне діяти з 1 січня 2016 року.