Верховна Рада у першому читанні прийняла проект Державного бюджету України на 2019 рік. За відповідний законопроект проголосували 240 народних депутатів. 

На рішення парламенту вже відреагував прем'єр-міністр Володимир Гройсман на своїй сторінці у Twitter.

"240 — "За"! Парламент прийняв Бюджетну резолюцію, отже закон про Держбюджет-2019 прийнятий за основу в першому читанні. Попереду — робота над опрацюванням прийнятих бюджетних висновків і пропозицій, й відповідна підготовка бюджету до 2-го читання", — йдеться у повідомленні.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Також Верховна Рада у четвер, 18 жовтня, схвалила у першому читанні ще один законопроект із так званого "бюджетного пакету": "Про внесення змін у Бюджетний кодекс" (№9084).

Згідно з Бюджетним кодексом і регламентом Верховної Ради, проект держбюджету на наступний рік у першому читанні повинен бути прийнятий до 20 жовтня, хоча торік це відбулося лише 14 листопада.

Після цього Кабінет міністрів за участю парламентського бюджетного комітету повинен у 14-денний термін, але не пізніше 3 листопада, подати Раді оновлений проект із урахуванням її Бюджетних висновків та порівняльною таблицею із поясненнями про причини відмови від окремих пропозицій парламенту.

Відповідно до показників головного фінансового документа, інфляція у наступному році знизиться до 7,4%, ВВП — зросте на 3%, а мінімальна зарплата досягне 4173 гривні.

Прожитковий мінімум у наступному році збільшиться із 1853 до 2011 гривень. Мінімальні пенсії піднімуть двічі: спершу в 2019-му — до 1497 гривень, а під кінець того ж року — до 1624 гривні.

Курс долара, згідно з прогнозами, перебуватиме на рівні 30,5 грн/$.

Основні положення:

Боргове навантаження — 52,2% ВВП.

Доходи бюджету — 1,29 трлн гривень.

Бюджет на оборону — 209,5 млрд гривень.

Бюджет на дороги — 56 млрд гривень.

Охорона здоров'я — 92,3 млрд гривень.

Розгляд проекту держбюджету-2018 у другому читанні має завершитися до 20 листопада, а в третьому читанні і в цілому — до 1 грудня.