Залишилися буквально лічені дні до радикальних змін, які торкнуться відвідування лікаря українцями.

 

Так, вже в квітні жителі України зможуть підписувати декларації з лікарями, передає Корупція.Інфо


Попередньо необхідно знайти бажаного сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, а потім підписати документ, який дозволити обслуговуватися у нього за новими правилами.

Після того, як вибір зроблено, необхідно відвідати медустанову, де працює бажаний лікар. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Важливо, щоб заклад, в якому працює обраний вами лікар, має бути підключений до системи “Електронний здоров’я”.

Потім дані пацієнта будуть внесені в систему. Декларації заповнюють виключно в електронній формі – не буде ніяких бланків, форм або печаток. Щоб переконатися, що декларацію підписує реальна людина і запобігти спробам шахрайства, введено підтвердження за допомогою смс-коду, який надходить на номер мобільного телефону.

Після перевірки, декларація друкується в двох екземпларях, які пацієнт повинен підписати. Один документ залишається в медичній установі, а другий у пацієнта.

Популярне: «Її згвалтували, потім вбили, а чоловік просто втік»: Жорстоке вбивство жінки поставило на вуха всю країну

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я готує українцям чергове нововведення в рамках медреформи. Так, у травні 2018 року в Україні повинна з’явиться послуга «електронний рецепт». Пілотний запуск послуги пройде в п’яти областях України.

Медична реформа в Україні, схоже, принесе більше жертв, ніж врятує людей через брак коштів.

Через масові скорочення персоналу амбулаторій та ліквідації стаціонарних пунктів невідкладної допомоги, а також через відсутність в регіональних аптеках так званих “соціальних ліків” на території від Ужгорода до Маріуполя померли понад тисяча осіб.