Президент Джо Байден взяв участь у нараді за участю членів Ради нацбезпеки США. Її головною темою стала агресія Росії проти України.

“Сьогодні президент Байден у віртуальному форматі і особисто зустрівся з членами своєї команди з національної безпеки, щоб обговорити агресивні дії Росії щодо України, що тривають”, – йдеться в повідомленні Білого дому.

У ньому наголошується, що учасники зустрічі поінформували Байдена про російські військові операції на кордонах з Україною, обговорили як зусилля щодо деескалації ситуації дипломатичними засобами, а також “спектр заходів стримування у тісній координації з союзниками та партнерами, зокрема продовження постачання допомоги для гарантування безпеки України”.

Байден укотре підтвердив, що у разі вторгнення Росії в Україну на Москву чекають суворі наслідки, зазначив Білий дім.

Зустріч відбулася у змішаному форматі: віртуальному та особистому.

США і надалі підтримують Україну проти РФ. Вже не перший рік США висловлюють підтримку територіальній цілісності та суверенітету України, засуджуючи дії Москви. Водночас допомога у деескалації конфлікту у випадку Штатів полягає не лише у “висловлюванні занепокоєння”, але й в реальних діях. Зокрема у наданні Україні військової допомоги та озброєння, повідомляє 24 канал.

До прикладу, у ніч на 22 січня в українському аеропорту “Бориспіль” сів літак, що доставив 90 тонн летальної зброї із США. Загальна вартість військової допомоги складає 200 мільйонів доларів. Зауважимо, що надання військової допомоги Україні з боку США відбувається на тлі агресії Росії, яка стягує до наших кордонів свою техніку. Розвідка припускає, що це може означати повномасштабне вторгнення, однак Володимир Зеленський закликав не панікувати.

“А в чому, власне, новина? Хіба це не реальність уже 8 років? Хіба вторгнення почалось не у 2014? Хіба загроза масштабної війни з’явилась тільки зараз? Ці ризики існують не один день. І вони не стали більшими. Більшим став ажіотаж навколо них. І зараз активно нападають не на нашу землю, а на ваші нерви. Щоб у вас було постійне відчуття тривоги», – повідомив Володимир Зеленський.

Отже, 20 січня під час великої прес-конференції Джо Байден заявив про те, що якщо Путін вторгнеться в Україну – це стане справжньою катастрофою для Кремля, адже його адміністрація спільно з європейськими партнерами розробила такий пакет санкцій, який зможе знищити економіку Росії.

Більше того, на думку Джо Байдена, поки що світ ділиться на два табори – Захід та Китай – Путін втрачає вплив навіть на сусідні країни, а тому шукає своє місце між 2 гігантами. Це і підштовхує його до шалених вимог “гарантій безпеки”.

Далі Байден запевнив, що США не планують скорочувати свою військову присутність у Європі, як того вимагав Путін. Водночас, вступ України до НАТО найближчим часом бачиться Байдену малоймовірним. А тому є перспектива того, що сторони можуть домовитися з питання про нерозміщення на території України стратегічного наступального озброєння.

І адміністрація Байдена відразу підкріпила свою позицію реальними діями. Наприклад, за словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, у Вашингтоні ухвалили остаточне рішення щодо жорсткості санкцій, і заява Байдена про катастрофу для РФ – це не пусті слова.

До того ж, у Білому домі відразу заявили, що ще сильніше збільшують обсяг військової допомоги Україні. На 2022 рік він уже становитиме 650 мільйонів доларів. Водночас США дали зелене світло Литві, Латвії та Естонії на постачання в Україну американської зброї.