Оксана Маркарова – пані посол України у США – сподівається, що ситуація з видачею туристичних віз до США покращиться разом зі стабілізацією епідеміологічної ситуації.
За словами Маркарової, наразі посольство США має менше можливостей щодо видачі віз. Причиною є обмеження, запроваджені через пандемію коронавірусу. Про це інформує “24 канал”.
Це призвело до того, що суттєво збільшився час очікування туристичних віз. Маркарова зауважила, що коли ситуація з коронавірусом покращиться, видача віз може прискоритися.
Водночас посольство активно допомагає, “якщо є термінові питання, які стосуються, наприклад, здоров’я”.
Безвіз зі США
Маркарова розповіла, що для безвізу зі США Україні потрібно відповідати декільком критеріям.
“Я коли їхала до США, то казала, що це буде моя мрія і мета – наблизитися до безвізового режиму”, – наголосила пані посол.
За словами Маркарової, зокрема, мовиться про низку питань:
- захист кордонів;
- обмін інформацією між країнами;
- як швидко українська сторона повідомляє про втрачені чи вкрадені паспорти.
Також відомо, що у 2022 році Україна нарешті отримає від США катери типу Mark VI. Не виключають, що їх може бути більш як 3 штуки.
Про це в інтерв’ю сказала Оксана Маркарова.
За її словами, зараз йде обговорення про кількість катерів цього типу, які можуть поставити США. Вона додала, що їх може бути понад 3.
“З цього року (2022 – 24 канал) ми почнемо їх отримувати”, – сказала Маркарова.
Маркарова також повідомила, що в першому кварталі поточного року США відправлять Україні ще один катер типу “Айленд”.
“Вони не самі йдуть, їх перевозять, так що тут ми трохи залежимо від транспорту, але це точно перший квартал 2022 року”, – додала пані посол.
ЩО ВІДОМО ПРО ПАТРУЛЬНІ КАТЕРИ
- Mark VI – сучасні, швидкі та маневрені кораблі, призначені для патрулювання прибережних морських територій.
- Катер має довжину майже 26 метрів. Силова установка Mk VI складається з двох дизельних двигунів багатопаливного типу з водометами. Це забезпечує катеру максимальну швидкість.
- Катер озброєний двома автоматичними 25 міліметровими артустановками, в яких є можливість дистанційного керування.
Також варто наголосити, що пентагон розробляє план надання Україні розвідданих щодо можливого російського вторгнення, повідомила газета The New York Times з посиланнями на американських офіційних представників.
Евелін Фаркас, яка обіймала посаду заступника помічника міністра оборони у Росії, Україні та Євразії в адміністрації президента Обами, заявила: “Перше, що ми можемо зробити, – це оперативна розвідка в реальному часі”. За її словами, якщо в США бачать, що “росіяни переступають межу, ми говоримо їм, і вони використовують це”.
Американські офіційні особи, пише газета, визнають, що “одна з потенційних проблем, пов’язаних з наданням дієвих розвідданих, полягає в тому, що це може призвести до того, що Україна завдасть удару першою”.
Видання нагадує, що США вже надають Україні військову допомогу, зокрема постачання летальних озброєнь. Зокрема, з 2018 року в Україну поставляються протитанкові ракетні комплекси Javelin. Цього року президент Джо Байден санкціонував їхнє додаткове постачання.
До списку можливих потенційних військових постачань входить перенаправлення в Україну гелікоптерів та іншої військової техніки, раніше виділеної афганським військовим.
Як повідомлялося, американські та британські експерти в галузі кібервійни для протистояння можливим російським кібератакам вже перебувають в Україні.
The New York Times зазначила, що Росія вимагає від США та НАТО припинити розширення НАТО на схід та надати правові гарантії цього. “Однак офіційні особи в США та НАТО в приватному порядку відхилили основні вимоги російської пропозиції”.