Німецький уряд опублікував план постачання озброєнь та нелетальних засобів, призначених для передачі Україні для відображення російської агресії. У списку майбутніх поставок серед іншого зазначені 30 зенітних самохідних установок Gepard і близько 6 тис. боєприпасів до них, система ППО IRIS-T, 3 РСЗВ Mars з боєприпасами, 32 розвідувальні дрони, 54 БТР М113, 10 тис. 5. боєприпасів, 5,8 млн патронів, 22 вантажівки, 80 пікапів Toyota.

У рамках бюджетного процесу на 2022 рік кошти на модернізацію були збільшені до 2 мільярдів євро на 2022 рік. Додаткові кошти спрямовані насамперед на користь України. У той же час вони будуть використані для фінансування збільшених німецьких обов’язкових внесків до Європейського фонду миру (EPF), які, у свою чергу, можуть бути використані для відшкодування державам -членам ЄС витрат на надання підтримки Україні.

Україна має отримати від Німеччини також 10 тисяч артилерійських снарядів, 53 тисячі протиповітряних снарядів, 5,8 мільйона патронів для стрілецької зброї, а також 5000 захисних шоломів, вісім мобільних систем радіозв’язку і тепловізорів, вісім розвідувальних дронів, чотири пристрої з розмінування тощо.

Серед військового обладнання також згадуються сім САУ Panzerhaubitzen 2000 разом із запчастинами, 10 протидронових гармат, 10 броньованих машин, 80 пікапів Toyota, 22 ваговози, система протибатарейної боротьби COBRA і анонсовані раніше три реактивні системи залпового вогню MARS. В уряді попередили, що постачання частини озброєнь українцям доведеться почекати, оскільки ремонт або виробництво техніки ще не завершено, крім того, триває навчання ЗСУ поводження з деякими видами зброї.

Водночас станом на зараз Німеччина вже передала Україні, серед іншого, 500 протиповітряних ракет Stinger, 2700 ПЗРК “Стріла”, 16 мільйонів патронів для стрілецької зброї, 100 кулеметів MG 3, 178 моторизованих транспортних засобів, 30 броньованих машин, запчастини для МіГ-29. Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц підтвердив зобов’язання Берліна постачати Україні сучасне озброєння. 

Передбачається постачання сучасних систем ППО та проти артилерійських радарів. Про це повідомляє Der Spiegel із посиланням на заяву канцлера. Федеральний канцлер Олаф Шольц провів зустріч зі словацьким прем’єром, після завершення якої анонсував постачання військової допомоги Києву.

“Ми значно збільшимо нашу підтримку українських військ, — заявив німецький лідер. — Надамо Україні, зокрема, сучасний комплекс протиракетної оборони та радар для виявлення позицій артилерії”.

“Зрозуміло, що Україні потрібна додаткова зброя для своєї оборони”, – сказав Шольц, додавши, що Німеччина постачала Україні зброю з початку вторгнення.  – сказав канцлер. – “У цій критичній фазі ми значно розширюємо нашу підтримку: ми, серед іншого, постачаємо Україні найсучаснішу зенітну систему та радар виявлення артилерії”.

Шольц заявив, що постачання озброєння здійснюватиметься в координації з партнерами з Європи та НАТО. Він додав, що важливо, щоб Німеччина та її союзники захищали “кожний сантиметр території НАТО”, і що Берлін збільшить свою присутність на східному фланзі НАТО. Тим часом Словаччина може скасувати постачання Україні обіцяних бойових танків Т-72 через Німеччину. Берлін запропонував Братиславі натомість передати в межах кільцевого обміну вдвічі менше танків Leopard, проте їх не вистачить для національної оборони держави.

Про це пише Business Insider. Так, угода була розпочата ще у квітні, але сторони так і не просунулися за два місяці. Наголошується, що Німеччина запропонувала 15 танків Leopard 2A4 за 30 Т-72 – а цього недостатньо для Словаччини, тому вона відмовилася від запланованої угоди. Міністерство оборони в Братиславі підтвердило це Business Insider 20 червня ввечері: 

“Реальність така, що ми не можемо прийняти форму підтримки, яку обіцяли Чехія чи інші країни. Вони доставляють одну одиницю озброєння в Україну, а натомість отримують дві з Німеччини чи іншої країни. Словаччина має 30 танків Т-72. Тому 15 основних бойових танків Leopard не можуть бути для нас рішенням, тому що нам потрібно 30 основних бойових танків на танковий батальйон. Із цією метою ми ведемо переговори з нашими союзниками”, – заявив прессекретар.