Розв’язана Росією війна проти України може закінчитися до кінця весни 2023 року. Переговори з РФ можливі тільки за умови виходу російських військ з території України.

Таку заяву зробив заступник Міністра оборони України, генерал-майор у відставці Володимир Гаврилов, зазначивши, що ЗСУ можуть деокупувати Крим вже до кінця грудня поточного року, передає Sky News.

“Всередині українського суспільства є рішення, що ми йдемо до кінця”, – заявив він.

Генерал додав, що Україна ніколи не перестане битися до перемоги, навіть враховуючи загрозу ядерного удару РФ:

“Це не є загрозою, яка зупинить нас від продовження нашої боротьби”.

При цьому саму загрозу ядерного удару Гаврилов вважає низькою.

Збройні Сили України звільнили Херсон та правобережжя Херсонської області. Президент України Володимир Зеленський, який відвідав Херсон одразу після звільнення, назвав цю подію “переломним моментом” у війні.

Директор Інституту трансформації суспільства, економіст і політолог Олег Соскін в інтерв’ю Главреду розповів, які напрямки є найбільш перспективними для подальшого просування ЗСУ після звільнення Херсона, чому російським військам не вдасться утримати лівобережжя Херсонщини, коли українські військові увійдуть до Криму, чому Кримський міст може підірвати сама Росія, чи можливий у РФ палацовий переворот, а також після якої поразки на фронті від Путіна відвернуться всі нечисленні союзники.

Визволення Херсона – це великий успіх України як держави. Адже це був єдиний обласний центр, захоплений під час нової фази геноцидно-терористичної війни Російської Федерації проти нашої країни, і він звільнений.

Станом на дев’ятий місяць війни Україна звільнила Київську, Чернігівську, Сумську, Харківську області, частину Луганської області, повернула практично повністю Миколаївську область (за винятком Кінбурнської коси) і правобережну частину Херсонської області разом із Херсоном. Це грандіозний успіх, досягнутий за ці важкі місяці завдяки ЗСУ, військовому і політичному керівництву України – і Зеленський, і інші представники влади зіграли важливу роль. І, звичайно, завдяки підтримці Заходу. Потрібно бути відвертими, якби не США, їхня зброя, санкції проти Росії, HIMARS та інші системи, протистояти Росії було б важко. Великобританія при Борисі Джонсоні відіграла дуже важливу роль, та й Євросоюз – Боррель, Мішель, Урсула фон дер Ляйен. Все це разом призвело до успіхів України.

Так. Путін здуру провів псевдореферендуми, оформив анексію, закріпивши в російській конституції Херсонську область та інші захоплені території як суб’єкти Російської Федерації. А тепер Херсон втрачений – це колосальний удар по Путіну, його курсу і РФ у цілому. Адже при цьому Росія зазнає великих втрат – і серед мобілізованих, і серед контрактників, і серед регулярних військ. Взяти хоча б втрату Росією Чорнобаївки – найпотужнішої військово-льотної бази, де залишилися навіть російські вертольоти, плюс багато техніки згоріло. Тож Росії завдано великої шкоди, причому втратила вона кращі збройні сили і важливу техніку.

Найперспективніший напрямок – це лівий берег Херсонської області з подальшим виходом до Криму. Тому що після звільнення лівобережжя далі процес піде накатом.

Зараз деякі американські генерали та українські експерти кажуть, що ЗСУ після Херсона підуть на Мелітополь. Не згоден із цим, адже якщо йти на Мелітополь, то, виходить, потрібно буде увійти в цей простір, як ножем, пробивши лінію оборони, вибудувану противником поблизу населеного пункту Пологи і т.д., і рухатися вниз. Однак у тій місцевості просуватися дуже важко. Плюс там доведеться розсікати російські збройні сили, угруповання з лівого і правого боків від Мелітополя. А навіщо?

По-перше, після втрати правого берега залишки військ РФ, які втекли з Херсона, пошарпані й змучені, майже без техніки, опинилися в ще більш страшному для них “мішку” на лівому березі.

По-друге, лівий берег Херсонщини до Перекопського перешийка, до Армянська знаходиться під вогневим контролем української артилерії, HIMARS-ів, ракетних установок, гаубиць і всього-всього. Сховатися і захиститися противнику на лівому березі неможливо.

По-третє, правий берег Дніпра вищий за лівий, плюс лівий берег – рівний, там Херсонська пустеля. Тобто російським військам сховатися там немає де, тому їх легко виб’ють, знищать, просто зітруть під нуль.

Російські війська вже відійшли на 15 км від Дніпра на лівому березі. І це тільки початок, захистити лівий берег вони не в змозі, в тому числі територію від Кінбурнської коси до Голої Пристані і Скадовська, де якраз іде дорога від Херсона на Кримський півострів.