Новооборона голова Європейського парламенту Роберта Мецола під час виступу згадала у своїй промові Україну. Вона пообіцяла посилити дипломатичні зусилля для вирішення масштабних конфліктів, зокрема навколо України.

Відеозвернення опубліковане на сайті Європарламенту 18 січня. 

Зазначається, що на пресконференції після того, як її обрали на посаду голови Європарламенту, вона у своїй промові висловила підтримку Україні та наголосила, що “Україна зараз перебуває під загрозою”.

“Я згадала Україну та Білорусь у контексті, в якому ми живемо, який стосується безпеки, ризиків та загроз на наших зовнішніх кордонах. Цей парламент є дуже однозначним у своїй позиції – диктатори нас не розділять. І такі повідомлення будуть і надалі надсилатися”, – сказала вона пізніше на пресконференції після обрання.

18 січня відбулосся голосування на обрання нового голови Європейського парламенту. вперше за 20 років нею стала жінка. На цю посаду призначили Роберту Мецолу, яка раніше обіймала посаду віцепрезидентки Європарламенту. 

Про це повідомляє пресслужба Європейського парламенту.

За кандидатуру Мецоли проголосували 458 депутатів. Мецола, член Європейської народної партії (EPP), стала третьою жінкою, яка обійняла високу посаду і обіграла трьох інших кандидатів на цю посаду: іспанку Сіру Рего, польку Косму Злотовські і шведку Аліс Бах Кунке. 

Нагадаємо, 11 січня в Онкологічному довідковому центрі Авіано помер попередній очільник Європейського парламенту Давид Сассолі. Перед тим його госпіталізували через проблеми з імунною системою. 

Зазначається, що очільник Європарламенту пішов із життя у віці 65 років.

“Президент Європейського парламенту Давид Сассолі помер о 01:15 ранку 11 січня в Онкологічному довідковому центрі Авіано. Дату та місце похорону буде оголошено в наступні кілька годин”, – вказав речник європейського політика Роберто Куїльо.

Сассолі був другим італійським президентом Європейського парламенту після Антоніо Таяні.