Україна почне звільняти Херсонську область, попри спроби російських окупантів будувати оборонні споруди в місті. Збройні сили України уже просуваються до міста і мають успіхи на лінії фронту.

Окупанти готуються до вуличних боїв

Заступник Херсонської військової адміністрації Сергій Хлань в ефірі одного з телеканалів наголосив, що контрнаступ ЗСУ уже не зупинити й окупанти розуміють це.

“Нині війська готуються до оборони Херсона, поки ЗСУ ведуть наступи. Як повідомляють місцеві жителі, у промислових районах будуються оборонні укріплення. Вони готуються до вуличних боїв, бо розуміють, що наступ ЗСУ їм не зупинити”, – зауважив Хлань.

Він також зауважив, що окупанти готуються до вуличних боїв, водночас його це насторожує.

Росіяни розуміють, що їх витіснять

Найактивніші бої, за словами Сергія Хланя, йтимуть на лівому березі Херсонської області. Там найбільше вестимуться артилерійські бої. При цьому він наголосив, що для впевненішого наступу потрібно більше західної зброї.

“А в Херсоні, як би вони не закріплювалися, їм доведеться піти, тому що наступальні дії, які ми бачимо останнім часом, розсікатимуть угруповання противника. Їм нічого не залишиться, окрім як залишити правобережну частину Дніпра, “– заявив радник ОВА.

Він зокрема наголосив, що уже сьогодні є результати, є розгроми росіян на лінії фронту. Тож, “уже скоро нам доведеться витісняти росіян з Херсона”.

“Головне завдання Збройних сил України та партизанів – витіснити окупантів з Херсона фактично без бою, щоб зменшити кількість руйнувань у самому місті і зменшити кількість обстрілів в самому місті”, – додав Хлань.

Російські бойовики продовжують знущатися з тимчасово окупованої Херсонщини та мінують область боєприпасами з 50-х років минулого століття. Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що російські окупанти в Херсонській області втратили частину тимчасово захопленої території та зазнали значних втрат у живій силі та техніці внаслідок вдалого контрнаступу Збройних Сил України.

Намагаючись якось зупинити наступ, російські загарбники у терміновому порядку споруджують додаткові лінії оборони, створюють загородження та мінують територію. ГУР повідомляє, що окупанти встановлюють радянські міни 1950-х років, які мали б бути знищеними.

“Боєприпаси зберігалися на складах в Ростовській області та були підготовлені для знищення. Присвоївши кошти на утилізацію, російське командування передало небезпечний вантаж у передові підрозділи загарбників для мінування оборонних позицій, “– повідомили в розвідці.

Намагаючись зупинити українських воїнів старими мінами, окупанти самі прирекли себе на смерть – при спробі встановлення мінних загороджень на старих боєприпасах вже підірвалося кілька саперів-окупантів з батальйонної тактичної групи 7 військової бази 49 загальновійськової армії південного військового округу Росії.

“З військовою поліцією та офіцерами ФСБ, які працювали на місцях підривів, командування БТГр домовилося, що це буде класифіковано як нещасний випадок. Родини саперів за загибель родичів-окупантів виплат не отримають,”– заявили в ГУР.

Запаси нової зброї та боєприпасів у Росії вичерпуються

Бойові дії тривають значно довше, ніж сподівались у Кремлі. Розвідка Великої Британії з’ясувала, що запаси високоточних боєприпасів у Росії, ймовірно, значно вичерпались.

Розвідники зазначають, що це змусило Росію використовувати легкодоступні, але застарілі боєприпаси. Вони менш надійні, менш точні та легше перехоплюються. Прогнозують, що держава-агресорка, швидше за все, й далі буде намагатися замінити високоточне озброєння. Власне, вторгнення Росії в Україну показало її невміння завдавати точних ударів великого масштабу. Агресор здійснює інтенсивне і невибіркове бомбардування, незважаючи на численні жертви серед цивільного населення.