Контрнаступ Збройних сил України не припиняється ні на мить. Таких швидких темпів, як у разі звільнення Харківщини, немає, але ЗСУ впевнено рухаються до мети – звільнення всіх українських земель.
Проаналізуємо заяву генерала Марка Міллі про те, що взимку з’явиться потенційна можливість наступу. Чи справді зима може впливати на перебіг бойових дій і ближче до весни буде контрнаступ?
– Російські окупанти очікували, що погіршення погоди, настання зими, сльота на дорозі, непрохідні поля стануть запорукою того, що українці сповільнять свій наступ. Але, як бачимо, бойові дії продовжуються, їхня інтенсивність не знизилася. Наразі ЗСУ на всіх фронтах володіють ініціативою. Російські окупанти намагаються наступати на Бахмутському напрямі, але ЗСУ володіють ініціативою і дають їм відсіч навіть під Бахмутом. Тому я згоден з думкою американського генерала Міллі щодо продовження українського контрнаступу. Повільно, але впевнено наші війська тиснуть, – розповів «Апострофу» прес-офіцер київської бригади територіальної оборони Збройних сил України, яка нині воює на Донеччині, Андрій Ковальов.
Продовжується реалізація стратегії, яку ми бачили на херсонському напрямку, коли повільно, повільними кроками, але ЗСУ тиснуть на російських окупантів. Можливо, хтось хотів бачити швидкі наступи та втечу орди, як під час харківського контрнаступу. Але зважитись на потужні прориви – значить великі втрати для ЗСУ, необдумані та непотрібні. Тому тактика, яку використовує головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та підтримують командувачі угруповань військ – повільний, але впевнений наступ, щоб дати відсіч російським окупантам – себе виправдовує.
Скажімо, підрозділи піхоти, тероборони взагалі сухопутних військ тиснуть на російських окупантів. Підрозділи артилерії дуже ефективно знищують склади, скупчення військ, авіації, завдають впевнених ударів по російським окупантам на різних напрямках. Фактично щодобово ми отримуємо зведення Генерального штабу про поразку районів скупчення російських військ – це частина реалізації стратегії повільного, але впевненого наступу.
Секретар РНБО сказав, що вже цієї весни ЗСУ будуть у Донецьку, Луганську та Севастополі. Враховуючи ці вибухи на авіабазах, які відбувалися в Росії, вони змушені частково пересунути свої засоби оборони.
– Потрібно розуміти, що ті вибухи, які були на російських авіабазах, стосуються стратегічних ракетоносців та бомбардувальників. Вони з території Росії чи Білорусі завдавали ударів по Україні, особливо по критичній інфраструктурі. Путін і Суровікін розпочали війну проти трансформаторів. Вибухи на цих базах відносяться до цих стратегічних ракетоносців, які однозначно потрібно виводити з ладу, тому що це підступна зброя. Вони не залітають у повітряний простір України, їм достатньо піднятися досить високо.
Зараз ми бачимо факти втечі російських окупантів. На Донеччині чи Запоріжжі окупанти групками біжать разом зі зброєю. Інші окупанти знищують своїх дезертирів. Тому все це дуже симптоматично.
Армія у Росії не велика, а довга. Нам треба пройти цей шлях та змусити їх до капітуляції.
Щодо України – на початку повномасштабної агресії прийшло так багато мотивованих патріотичних киян і так само формувалися інші бригади територіальної оборони. Ми не відчуваємо потреби залучати нових військовослужбовців, але добровольці продовжують прибувати до ЗСУ, продовжують самі мобілізуватися. Тому немає необхідності будь-якого оголошення додаткової мобілізації. Відбою від охочих служити, мотивованих патріотичних громадян, дякувати Богу, у ЗСУ немає.
Однак, очевидно, є потреба у нових видах озброєння. Наші бійці дуже швидко освоюють нову зброю. Для країн Заходу це національний інтерес: підтримувати Україну, боротися із російськими окупантами на нашій території. Тому що ця війна може стати третьою світовою. У їхніх інтересах постачати Україні зброю.