деп

22 червня, на каналі Vesti.ru у випуску новин жителі Прикарпаття впізнали позаштатного радника голови обласної державної адміністрації з питань освіти і науки Ярослава Ободянського.

Згідно із сюжетом, чоловік нині перебуває на території Росії і просить там політичного притулку. Російські журналісти, поспілкувавшись на камеру із чоловіком, який зовні схожий на Ярослава Ободянського, підсумовують, що його позиція подібна до позиції прикарпатського журналіста Руслана Коцаби. Бо пан Ободянський, як і Коцаба, якого, до речі, уже заарештували і звинувачують у державній зраді та шпигунстві, відкрито виступає з критикою мобілізації та «братовбивчої» війни на Донбасі. Кажуть, родина Ободянського й досі на території України, а от чи давати політичний притулок прикарпатцеві, у Росії поки не вирішили.
Натомість,  на сайті Івано-Франківської облдержадміністрації 23 червня з’явилося повідомлення про те, що 19 червня Ярослава Ободянського було звільнено від виконання обов’язків позаштатного радника голови ОДА, оскільки тижнем раніше правоохоронці оголосили його у розшук.«12 червня цього року проти Ярослава Ободянського було порушено кримінальне провадження за ст. 115 ч.1 («умисне вбивство»). У зв’язку з оголошенням у розшук, а також на прохання громадськості його як особу, яка впродовж кількох тижнів була не в змозі виконувати делеговані йому інституціями громадського суспільства функції в якості голови відповідної ініціативної групи через те, що невідоме його місце знаходження, пана Ободянського було усунуто від виконання обов’язків позаштатного радника» – повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА.

У облдержадміністрації наголошують також, що пана Ободянського радником призначили винятково на громадських засадах і за пропозицією громадськості, інформує Корупція.Інфо із посиланням на «Фіртку».

https://youtu.be/lzFy-qHAWDk