Прямі переговори Володимира Зеленського, який переміг на президентських виборах в Україні, із президентом Росії Володимиром Путіним щодо питань Донбасу є "програшним варіантом", заявив квітня в ефірі одного з телеканалів радник Зеленського з питань безпеки Іван Апаршин.

"Не дай боже хтось запропонує новому президенту в тому числі сісти за стіл переговорів із цими так званими республіками "ДНР" і "ЛНР". Я ніколи цього не підтримаю", – заявив Апаршин.

Журналіст зазначив, що зараз порушують тему прямих переговорів Зеленського з президентом Росії Володимиром Путіним.

"Один на один – це безперспективно… Що значить "прямі перемовини"?.. Я б не радив президенту України зустрічатися сьогодні в такому форматі. Я не вірю, що Путін буде нам потім щось гарантувати, я не вірю йому. Я повірю лише тоді, коли до цього формату будуть залучені потужні країни, із якими він просто "гратися" не зможе… Це моя позиція. Я б ніколи не сів за стіл переговорів із Путіним один на один. Це програшний варіант", – відповів Апаршин.

У січні 2019 року, відповідаючи на запитання, як він уявляє собі переговори з Путіним щодо Донбасу, Зеленський сказав: "Насамперед я хочу, щоб припинили стріляти… Ось ці домовленості, я думаю, не дуже складні. Мені здається, що можна домовитися. Перше – припинити вбивати. Це важливо – зберегти наших людей".

Як відомо, колишній топ-чиновник Міністерства оборони України Іван Апаршин увійшов в команду кандидата в президенти України Володимира Зеленського як експерт з питань оборони.

Відзначається, що поки точно невідомо, хто може стати міністром оборони в разі приходу Зеленського до влади, проте, вже заявлено, що Апаршин буде займатися цими питаннями в Адміністрації Президента.

Цікаво, що саме його називав своїм міністром оборони кандидат Анатолій Гриценко, який не пройшов у другий тур виборів, і раніше очолював Міноборони, – власне, сам лідер "Громадянської позиції" і порадив Зеленському Апаршин як фахівця в оборонній сфері.

Втім, зазначає він, вже сьогодні можна ухвалити рішення, які у найближчій перспективі можуть покращити стан Збройних сил.

«Я побачив людину, яка спроможна сприймати інформацію. Я вийшов і мав відчуття, що я говорив з людиною, яка хоче розібратися. Я абсолютно переконаний, що він готовий ухвалювати рішення, які пропонує йому не одна сторона – він слухатиме різні думки і різні пропозиції», – розповів він про Зеленського.